Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza bude mať vlastnú Jenny: Pre budúci rok chystá svoj emotívny ťahák o ťažko chorých deťoch z pediatrie!

Aj Markíza sa pre budúci rok pustila do realizácie projektu, ktorý prináša pohľad na život detí skúšaných ťažkou chorobou.

V polovici júla oznámila Joj oficiálne prostredníctvom tlačovej správy prípravu emotívnej série Jenny, ktorú adaptuje z kanadského originálu. Seriál, ktorý byť jedným z jej vôbec highlightov pre budúci rok, prinesie silný príbeh z mládežnického aj nemocničného prostredia, keď jeho hlavnou hrdinkou bude 14-ročná Jenny, ktorej do života zasiahne rakovina. Seriál sleduje, ako sa jej život zmení a ako sa, neraz aj formou humoru či lásky, vysporiadava s neľahkým osudom.

V podobnom období sa rozhodla po podobnom námete siahnuť aj Markíza, ktorá už oficiálne odhalila svoje plány pre budúci rok prostredníctvom tradičnej klientskej brožúry, v ktorej ohlásila aj prípravu vlastného obdobného seriálu. Aj ona zalovila v zahraničných vodách, pričom si vybrala pôvodom katalánsky seriál Polseres vermelles (Pulseras Rojas), ktorý do vlastnej série adaptovala aj americká stanica Fox pod názvom The Red Band Society. Pôvodný formát zo Španielska priniesol celkovo dve série v rokoch 2011 a 2013 a spoločne 28 častí. Na stanici Fox bol seriál uzavretý po 13 častiach.

Markíza uvedie seriálovú novinku pod názvom Klub červených náramkov, čím tak nadväzuje na originálne názvy. Červené náramky sú symbolom aj neoddeliteľnou súčasťou celého seriálu, ktorý sa odohráva na pediatrii, pričom sleduje osudy šiestich detských hrdinov, od malých detí po tínedžerov. Tí sa vysporiadavajú so zákernou chorobou, nosiac práve červené náramky symbolizujúce priateľstvo aj nádej.

Pôvodný seriálový formát je nielen dramatickou ale aj komediálnou tínedžerskou sériou, ktorá sa na svet a prostredie, v ktorom deti žijú a snažia sa liečiť z ťažkej choroby, pozerá práve pohľadom týchto pacientov. V seriáli budú hlavnými hrdinami deti vo veku 8 až 17 rokov.

Čítať viac...
Nahor