Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza bez Oteckov na polovičných číslach, Joj však nerástla! Piatok večer absolútne vyrovnaný, víkend vyhrali Superstar a Noviny

Piatkový večer priniesol vzácnu zhodu, v sobotu aj nedeľu u mladých najvyššie Markíza.

PIATOK: V závere pracovného týždňa nastala v sledovanosti televízií vzácna zhoda. Výkony hlavných programov všetkých troch veľkých staníc sa vošli do rozdielu iba dvoch desatín ratingu boli tak nesmierne vyrovnané. Najvyššie sa dokázala dostať Jednotka s Čo ja viem, ktoré malo sledovať 4,6 % divákov s podielom 17,5 %. Podielovo sa zas najvyššie dostala Markíza s komédiou Cuky Luky Film, ktorá už v prvej repríze úspech nedosiahla a padla pod 18 %. Rating sa zastavil na 4,5 %, išlo zároveň o najdlhší program večera. Všetko, čo mám rád si malo pozrieť 4,4 % divákov s podielom 16,5 %, Všetko, čo má Ander rád stúplo nad 17 %.

V celkovom publiku už boli rozdiely státisícové, Všetko, čo mám rád malo sledovať 415-tisíc divákov, Čo ja viem necelých 320-tisíc. Cuky Luky Film podľa očakávania láka mladšie ročníky a v celkovom publiku ho videlo cez 180-tisíc divákov.

Medzi menšími stanicami najprv viedla Plus s Profesionálmi a podielom takmer 6 %, s Návštevníkmi 3 dosiahla podiel cez 4 %. Wau sa podarilo byť vpredu pred stanicami Markízy s Vtierkou Castle a podielom 3,5 %, následne klesla nad a pod 2 %. Reality šou Doma Svadobné zvony nefunguje, uhrala len takmer 3 %, nasledovný film Ten správny snúbenec stúpol na 5 %. Kontraband na Dajto dosiahol priemerne share okolo 4 %.

Markíza už podvečer miesto Oteckov nasadila Rodinné prípady. Podľa očakávaní sa musela rozlúčiť s vysokými výkonmi, dosiahla však priemer s podielom takmer 21 %. Oproti Oteckom ide o pokles aj o polovicu. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa však napriek tomu nenadýchla a potvrdzuje, že sa minimálne v súčasnej podobe vyčerpala už vlani, kedy padala do podpriemerov. Prvýkrát bez Oteckov dosiahla len okolo 13 %. Televízne noviny bez silného nábehu o niečo klesli s podielom pod 26 %, Noviny ale nerástli s podielom takmer 20 %. Celkovo však viedli s vyše 340-tisíc divákmi, Televízne noviny šli pod hranicu 310-tisíc divákov.

SOBOTA: Sobotný večer vyšiel v komerčnej cieľovke najlepšie Markíze, film Zabijakov osobný strážca dosiahol podiel pod 22 %. Joj s filmom Tvoj snúbenec, môj milenec uhrala len takmer 15 %. Vyššie boli Záhady tela s podielom pod 17 %, Neskoro večer sa dostalo na 12,5 %. V celkovom publiku bola jednoznačným lídrom Jednotka, Záhady tela si pozrelo vyše 340-tisíc divákov, viac divákov ako filmy komerčných staníc malo aj Neskoro večer, ktoré spolu videlo vyše 285-tisíc divákov.

Menšie stanice v sobotu príliš nelákali, vyskočila iba Plus s Profesionálmi a podielom pod 7 %. Následne sa hýbala nad trojkou, Doma pod 4 %. Dajto sa vôbec nedarilo s podielmi len medzi 1 – 1,5 %, Wau bola pod a na trojke.

Smotánka podvečer uhrala okolo 22 %, Všetko, čo má Ander rád bolo polovičné s podielom len okolo 10 %. Televízne noviny sa dostali nad 27 %, Noviny len okolo 19 %. Rozdiel v komerčnej cieľovke im ani tentoraz nebránil mať najviac divákov, spolu ich bolo pod 350-tisíc, TN-ky videlo cez 300-tisíc divákov.

NEDEĽA: Posledný večer týždňa ovládla Superstar, ktorá si vo finále polepšila na rating 9,7 % s podielom 30,7 %. Viac o sledovanosti finále a tohto ročníka v samostatnom článku. Joj si musela vystačiť len s polovičným výkonom, keď film Labyrint: Zhorenisko dosiahol rating necelých 5 % s podielom cez 15 %. Superstar mala vo finále celkovo 489-tisíc divákov.

Profesionáli na Plus prekročili večer 6 %, nad šestkou bol aj Žoldnier na Dajto. Rokerky už na Plus uhrali share pod 4 %, Úkryt na Doma sa zas dostal len pod 3 %. Wau s kriminálkami dosiahla podiely 2,5, pod 2 a 3 %.

Podvečer Susedia uhrali vyše 22 %, Nové bývanie zas 17,5 %. Televízne noviny prekročili 25 %, ratingovo ich o málo preskočili neskôr začínajúce Noviny, v podieli sa hýbali okolo 24 %. Nedeľné Noviny sa zároveň stali najsledovanejším programom uplynulých dní, keď si ich zaplo cez 520-tisíc divákov, Televízne noviny mali pod 410-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke zas tieto dni ovládla Superstar.

Čítať viac...
Nahor