Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza aj Joj zmenili názvy svojich speváckych šou. X Factor upravil i logo

Ani X Factor Slovensko a ani Hlas Česko Slovenska. Televízie zmenili názvy svojich jarných speváckych šou.

Markíza aj Joj sa rozhodli z názvu speváckych šou vyhodiť mená krajín. Markíza v ostatnej tlačovej správe, ktorou komunikovala výraznú novinku druhej série šou, už spevácku súťaž nazývala iba Hlas. Napriek tomu, že logo ostáva zachované z prvej série, v ktorom sa nachádzajú názvy oboch krajín – Česko a Slovensko, v komunikácii nazýva svoj projekt neformálnejšou formou.

Na Kolibe zmena názvu speváckej šou súvisí s príchodom Primy do projektu. Joj pôvodne predstavila verejnosti šou X Factor ako slovenskú adaptáciu X Factor Slovensko, nakoniec aj v tomto prípade pôjde o česko-slovenskú verziu. Prispôsobiť sa tak muselo i logo speváckej šou, to pôvodné obsahovalo nápis „Slovensko“. Joj s Primou sa pravdepodobne dohodli na úplnom vypustení názvov krajín ako z loga tak aj oficiálneho názvu šou a tak sa v oboch krajinách bude komunikovať jednoducho X Factor.

Televízie sa týmto krokom zbavujú aj zdĺhavých názvov federálnych projektov ako Česko Slovenská Superstar či Česko Slovensko má talent. Markíza s Novou pri talentovej šou nepoužili názvy krajín napríklad pri Talentmánii.

Upravené logo X Factoru už využíva Joj vo svojej upútavke

Pôvodné logo X Factoru
x factor slovensko

Čítať viac...
Nahor