Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza aj Joj ostali šokované: Extrémne premeny nevalcovali, Take Me Out len blízko dvadsiatky!

Večer vyhrala Markíza so svojou adaptáciou svetovej šou, nedokázala však ísť do očakávaného vysokého nadpriemeru.

Markíza aj Joj v utorok štartovali veľké jesenné formáty, ktorým venovali mohutné kampane. Markíza uviedla dlho očakávanú vlastnú verziu Extrémnych premien, ktorú pripravovala niekoľko rokov a na podporu projektu angažovala aj svetovú tvár tejto šou Chrisa Powella. Extrémne premeny Slovensko boli pri štarte lídrom, no do vysokého nadpriemeru, ktorý mala televízia očakávať, nevyskočili. Uviedli sa ratingom 8,1 %, pričom podiel sa zastavil na úrovni 22,7 %. Podobné čísla dokázala v minulosti dosahovať napríklad aj Chart Show.

Joj v utorok konkurovala nástupom kontroverznej jesennej novinky Take Me Out, ktorá okamžite po odvysielaní zaznamenala búrlivé a vo väčšine výrazne negatívne reakcie. Zábavná zoznamka po mohutnej vyše mesačnej televíznej kampani odštartovala s nevýrazným výkonom, keď ju malo sledovať 6,2 % divákov pri vlažnom podiele 19,8 %. Rating šou o niečo stlačila dĺžka, keď trvala o hodinu dlhšie ako Extrémne premeny. Podielovo sa ale viac na jar darilo Nikto nie je dokonalý, ktoré sa od najbližšieho utorka vráti do svojho času.

Joj sa do vedenia dostala po 22. hodine, kde Markíza odštartovala druhú utorňajšiu novinku Nebezpečné vzťahy. Inscenovaná talkshow s prvou časťou prepadla, keď ju malo sledovať 3,2 % divákov s podielom 14,5 %, s nasledujúcou časťou začínajúcou pred 23:30 ale podielovo narástla na 20,4 %. Rating už bol o jeden bod nižší. Nebezpečným vzťahom bude pravidelne patriť čas práve okolo 23. hodiny, keď budú nadväzovať na Farmu. Vo svojom budúcom čase sa tak uviedli na priemere televízie.

Medzi menšími vyskočilo Dajto s futbalovým bojom Slovenska proti Severnému Írsku v kvalifikácii na EURO 2019 hráčov do 21 rokov, hýbal sa okolo 6 a pod 9 %. Nekonečná láska na Doma uhrala podiely pod 6 a nad 5 %, Po stopách zabijaka na Plus šlo len pod 4 %. Kosti na Wau uspeli s podielom 4 %, nasledujúce kriminálky CSI šli nad 3 %.

Podvečer rástla Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá atakovala 17 %, polepšiť si dokázali aj Rodinné prípady, ktoré viedli s podielom okolo 25 %. Markíza bola vpredu aj s hlavným spravodajstvo, Televízne noviny prekročili 27 %, Noviny zaostali o vyše pol ratingu s podielom nad 23 %. Stále si udržujú líderstvo v celkovom publiku. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor