Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Ďalší operátori, s ktorými sa Markíza dohodla na HD, sú Orange a Slovak Telekom

Skupina Markíza podpísala so spoločnosťami Orange Slovensko, a.s. a Slovak Telekom, a.s. trojročnú zmluvu o šírení HD verzií všetkých staníc skupiny Markíza a poskytovaní ďalších digitálnych služieb pre zákazníkov, ako archív a OTT streaming.

Rámcová zmluva platí pre obdobie rokov 2015 – 2017 a oprávňuje spoločnosti poskytovať HD verzie staníc Markíza, Doma a Dajto a ponúkať svojim zákazníkom nelineárne služby ako archív vlastnej tvorby skupiny Markíza a možnosť online a mobilného šírenia vysielania.

„Som rád, že aj vďaka spolupráci s Markízou môžeme našim zákazníkom prinášať množstvo kvalitného televízneho obsahu, ktorý je pre nich navyše dostupný prakticky kdekoľvek a prostredníctvom všetkých obrazoviek,“ povedal Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovensko, a.s.

„Dohodnutá zmluva nám otvára široké možnosti prinášať atraktívny obsah z portfólia Markízy vo vysokom rozlíšení všetkým naším zákazníkom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú a aké zariadenie práve používajú,“
povedal Juraj Bóna, senior manažér pre produktový manažment a marketing spoločnosti Slovak Telekom, a.s.

„Je dobrou správou pre našich divákov, že Orange podporuje Markízu na ceste investícií do skvalitňovania vysielania vo vysokom rozlíšení. Dohoda zároveň potvrdzuje kvalitnú spoluprácu oboch spoločností v mnohých aspektoch,“ dodal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Markíza ukončila prechod na HD vysielanie tento december. Spravodajstvo, publicistické magazíny, vlastná tvorba ako Búrlivé víno a Chlapi neplačú, ale aj zahraničné filmy a seriály sú dostupné v plnej HD kvalite.

Čítajte aj: RTVS už testuje vysielanie v najvyššej možnej kvalite Ultra HD! Markíza sa zas dohodla s káblovkami

TS Markíza

Čítať viac...
Nahor