Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza a Nova sú si stále viac podobné: Aj v Česku pôjdu na Ostrov! Prvý Survivor tam pohorel

Televízie pokračujú vo výrobe rovnakých programov avšak vo vlastnej réžii.

Približne štyri mesiace po vyhlásení slovenského kastingu na reality šou Ostrov prichádza s podobným náborom česká Nova. Televízia aktuálne vyhlásila kasting do dobrodružnej reality šou, v ktorej zoberie súťažiacich bojovať o prežitie na ostrov. Milujete výzvy? Zvládnete si siahnuť na dno svojich síl a vyhrať 2,5 milióna korún? Prihláste sa a staňte sa súčasťou úžasného dobrodružstva! vyzýva Nova. Výška výhry je len o niečo nižšia ako v slovenskom Ostrove, kde má na výhercu čakať 100 000 eur.

Nebude prekvapením, ak aj Nova využije pre svoju dobrodružnú novinku licenciu Survivor podobne ako Markíza pre šou Ostrov. Televízie razia v poslednom období novú cestu, keď obe siahajú po rovnakých licenciách (MasterChef, Tvoja tvár znie povedome), avšak vyrábajú samostatné verzie pre vlastný trh.

Vlastnú verziu šou Survivor už v Česku zažili. V roku 2006 ju priniesla Prima pod názvom Trosečník, moderátorom bol Marek Vašut ,ktorý aktuálne moderuje obnovenú šou Chcete byť milionárom? na Nove. Víťazovi vtedy televízia ponúkala až 5 miliónov korún, čiže raz takú výhru ako Nova desať rokov neskôr. Spracovanie šou sa nestretlo s úspechom, výsledkom bola negatívna skúsenosť divákov, ktorí program kritizujú dodnes. Bola to preto aj jediná lokálna séria, ktorá v Česku vznika.

Viac o slovenskej šou Ostrov
Nová veľká reality šou Markízy Ostrov má prvé verzie loga! Môže dostať dobrodružný podtitul
Novinky o Ostrove: Nakrúcanie začne v apríli, Markíza poletí do oblasti, kde sa vyrábal Celebrity Camp! (mapa)
Markíza s veľkou exotickou reality šou Ostrov nezaháľa: Avizuje ju už čoskoro!

Foto: ilustračné

Čítať viac...
Nahor