Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza a JOJ si opäť idú po krku. Stretnú sa spevácke show v rovnakom termíne?

Podľa prvých neoficiálnych informácií by sa obe ohlásené spevácke show – X Factor Slovensko a Hlas Česko Slovenska mohli stretnúť v rovnakom dni i vysielacom čase. Nebolo by to po prvýkrát, čo by televízie ponúkali rovnaký typ show programu v rovnakom čase. Markíza sa poponáhľala pustiť prvý balónik a nemenovaný zdroj z televízie potvrdil portálu Strategie.sk, že Hlas Česko Slovenska bude Markíza vysielať v nedeľu večer. V rovnaký deň sa v posledných rokoch vysielali takmer všetky veľké show programy, výnimkou bola tanečná show Lets dance , ktorú Markíza vysielala v piatok a neuspela. V nedeľu večer už štyri roky po sebe vysiela JOJ show Česko Slovensko má talent a je predpoklad, že aj ohlásenú spevácku show nasadí v nedeľu večer. Markíza vysielala v nedeľu večer aj prvý ročník Hlasu Česko Slovenska, rovnako tak Česko Slovenskú Superstar. Nikdy sa však nevysielali dve podobné showky proti sebe, výnimkou bol rok 2010, kedy JOJ a Prima vysielali Česko Slovensko má talent a Markíza s Novou Talentmaniu. Súboj bol vyrovananý, na Slovensku z neho vyšla víťazne JOJ.

Nedeľný vysielací čas sa ukazuje ako lukratívny. Či však nasadenie rovnakého formátu v rovnaký čas televíziám skôr neublíži, je otázne. Už nie je rok 2010 a divák má oveľa viac možností prepnúť na iné domáce stanice, ale aj všetky české stanice, ktoré sú na Slovensku dostupné u takmer všetkých operátorov. Divák sa tak môže ľahko Markíze a JOJ otočiť chrbtom. Prečo komerčné televízie opovrhujú piatkovým, či sobotným večerom pre show programy je záhadou. Všade vo svete to tak funguje a konkurenčné televízie sa s veľkými show zväčša priamej konkurencii vyhýbajú. U nás zábavné show vysiela v piatok RTVS – uspela tam kedysi s Hitom storočia, ešte predtým lámala rekordy s prvou Superstar, nadpriemer dosahovala aj s Legendami popu a darilo sa aj poslednej show Milujem Slovensko.

Prečo Markíza už teraz neoficiálnymi cestami naznačuje vysielací deň svojej speváckej show Hlas Česko Slovenska je otázkou. Štart show je ešte ďaleko. Podľa informácií Mediaboom.sk, Markíza uvažuje so svojou speváckou show odštartovať v polovici februára, najneskôr začiatkom marca. Kedy plánuje odštartovať JOJ svoj X Factor zatiaľ indície nemáme. Rovnako tak nie je známe obsadenie porôt a moderátorov oboch show, aktuálne obe televízie intenzívne rokujú. Známy je však režisér markizáckeho projektu, ktorým je Pepe Majeský, manžel programovej riaditeľky Markízy, X Factor Slovensko bude režírovať Jeffo Minařík a produkovať opäť firma JamFilm 1999, ktorá pre JOJ vyrába aj úspešnú talentovú show.

Prečítajte si aj: Borovský o Modrom z neba i o kopírovaní medzi televíziami

Čítať viac...
Nahor