Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza a Joj po nástupe speváckych šou – ako zmenia program?

V marci štruktúru najväčších komerčných staníc na Slovensku doplnia ich jarné highlighty – spevácke šou. Ako sa zmení program Joj a Markízy po štarte X Factoru a Hlasu?

Podľa zákulisných informácií Joj neprinesie v rámci nasadenia X Factoru žiadne prekvapenie. Už štyri roky buduje vlastný nedeľný slot pre veľké šou, čo sa jej vďaka štyrom ročníkom Česko Slovensko má talent aj darí a v tomto trende by mala pokračovať aj túto jar. Po operatívnom zrušení repríz nových Profesionálov z nedeľného večera tak X Factor v programe nahradí iba nedeľné filmy. Joj tak bude naďalej filmy sústreďovať na sobotný večer.

Nič by sa na tom nemalo zmeniť ani v prípade, že sa definitívne potvrdia informácie o zaradení Hlasu na stredajší večer. Aj keď Markíza s Novou ešte stále môžu zmeniť svoje plány, streda je ich najhorúcejším kandidátom. V tom prípade by zo stredy podobne ako v čase vysielania Modrého z neba vypadlo Búrlivé víno. Markíza by však nemala hýbať s frekvenciou jeho vysielania počas jedného týždňa, Búrlivé víno by sa tak opäť vysielalo aj v piatky.

Kým X Factoru by mali konkurenciu robiť na Markíze filmy, Joj pravdepodobne zo stredy s Panelákom neuhne. Zachovať by mala aj niekoľko sezón budovaný návyk na kriminálne seriály počas stredajšieho večera, na Kolibe majú ešte premiérové epizódy 9. série Kostí.

V ostatné dni zatiaľ ani jedna z televízií nemá dôvod na veľké zmeny. Aj v marci plánuje Markíza po Búrlivom víne vysielať sériu Rodinné prípady, Joj pokračuje s pondelňajším Kukátkom, Vdovou v utorok a vo štvrtky s novými Profesionálmi. V marci by mala Markíza vrátiť po dlhšej prestávke Smotánku.

Čítať viac...
Nahor