Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza a Joj majú problém, letné seriály pri štarte prepadli! Po Hornej Dolnej valcoval futbal

Diváci na prvý raz letné české akvizície odmietli.

Odštartovať letné seriály popri futbalu sa televíziám neoplatilo. Markíza aj Joj skončili so svojimi programami plánovanými na letné pondelňajšie večery v hlbokom podpriemere, pričom v tejto chvíli nevedia odhadnúť, nakoľko výsledok ovplyvnil posledný osemfinálový zápas Anglicka s Islandom, ktorý skončil senzačným vyradením favorita. V komerčnej cieľovke uhral podiely cez 18 a až pod 29 %.

Počas prvého polčasu ešte bola lídrom Horná Dolná, ktorá po týždňovej pauze rástla na podiel cez 27 %. Nasledujúci Okresní přebor už však vo svojom priebehu klesal, až nakoniec neuspel s podielmi pod 19 a len cez 13 %. Ešte menej vyšla premiéra letného seriálu Joj, ktorej V.I.P. vraždy štartovali na podieloch len 11 a cez 8 %. Zlepšiť výkon skupiny pomáhala Plus, ktorej film Stratené mesto šiel pod 7 % a predchádzajúci Hoď svišťom dokonca tesne nad osmičku. Monk proti tomu podliezol 3 %, Dr. House uhral 3,5 %, telenovela Kúsok zo mňa začala finálový týždeň podielmi pod a nad 7 %. Hrbáč Lagardére na Dajto atakoval 5 %. Kriminálky CSI na Wau sa hýbali okolo 3 %.

Podvečer opäť ovplyvnil futbal. Na Dvojke sa odohral atraktívny zápas Talianska so Španielskom, v podieloch šiel pod 20 a 24 %. Susedské prípady sa dostali cez 18 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja zas pod 16 %. Televízne noviny prekročili 23 %, Noviny s lepším ratingom šli nad 22 %.

Čítať viac...
Nahor