Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza a jej česká sestra sa aktuálne spájať nechcú: Nova už teraz ráta s druhým vlastným MasterChefom!

Nova je s jej vlastnou verziou MasterChefa spokojná, aktuálne vyhlásila kasting do druhej série.

Trend, kedy sa české a slovenské spriatelené televízie spájali a v rámci zefektívňovania nákladov prinášali spoločné projekty, je aktuálne na ústupe. Napriek tomu, že televízie vyrábajú rovnaké projekty, rozhodli sa nerobiť veľké kompromisy a šijú ich opäť na mieru svojim divákom.

Pozitívny efekt sa, zdá sa, prejavil pri kuchárskej šou MasterChef. Prvú sériu vyrobili Markíza a Nova spolu, no želaný úspech im nepriniesla. Na jeseň 2012 na Slovensku podľa Stratégií Masterchef odštartoval na podieli 29,8 %, vyvrcholil s podielom 27,3 %. Vo svojom priebehu sa však šou prepadávala aj do hlbších vôd. Na Nove dopadla kuchárska šou v roku 2012 neslávne, jej výkony sa pohybovali len okolo 15 – 18 % v univerzálnej cieľovke.

O približne tri roky neskôr sa obe sesterské stanice rozhodli formát oprášiť, no už každá vo vlastnej réžii. Prvá čisto česká verzia MasterChefa oproti tej federálnej značne rástla, keď na jeseň 2015 sa v 15+ dokázala hýbať okolo alebo aj vyššie nad 20 %, v komerčnej cieľovke, na ktorú Nova cieli, sa po úvodných častiach zastabilizovala okolo 27 – 28 %, vedela vyskočiť aj nad tridsať.

Vyzerá to tak, že Nova MasterChefa nenechá ležať ako pred rokmi úhorom a zopakuje si ho opäť túto jeseň. Aktuálne totiž vyhlásila kasting na nových súťažiacich, ktorí chcú zabojovať o výhru a titul MasterChef. Markíza sa zatiaľ na prvú vlastnú sériu šou len pripravuje, odštartovať ju chce už budúci utorok 5. apríla o 20:30. Pobeží okrem utorkov aj v štvrtky.

Podobnú stratégiu zvolili televízie aj pri šou Tvoja tvár znie povedome. Obe vytvorili vlastné verzie, pristúpili však k efektívnejšiemu riešeniu, keď šou pre obe stanice vyrába rovnaký režisér Pepe Majeský. Sú si tak takmer vo všetkom maximálne podobné. Základom odlišnosti je, že si Markíza a Nova mohli vybrať vlastné lokálne tváre a nemuseli pri výbere účinkujúcich hľadať kompromisy.

Čítať viac...
Nahor