Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Marián Leško po odchode k Čaputovej: Tvorca televíznej Sedmičky v programe končí! Zasiahne aj Markízu

Novinár, politický komentátor a glosátor sa lúči s doterajšou kariérou, výrazne zasiahne aj televízie.

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová začína oficiálne predstavovať svoj najužší tím, s ktorým plánuje spolupracovať v prezidentskom paláci najbližších päť rokov. Pridávajú sa k nej pritom mimoriadne zvučné mená, medzi ktorými je aj dlhoročný novinár Marián Leško.

Ten sa po novom stane poradcom Čaputovej pre domácu politiku, pričom s novinárčinou končí. Ovplyvní tak nielen redakciu Trendu, v ktorej pôsobil osem rokov, ale tiež televízie, ktoré s ním pravidelne spolupracovali.

Leškova zmena v kariére sa výrazne dotkne glosátorskej relácie Sedem, ktorú Joj na obrazovky vrátila na jar 2017. Okrem toho, že Marián Leško bol stabilnou súčasťou glosátorov, zároveň bol tiež tvorcom celého programu, keď pripravoval glosované témy.

Leško však v relácii pokračovať nebude a v tejto sezóne sa s televíznou Sedmičkou definitívne lúči. „Bola by to kontaminácia, niektorí by mohli pripisovať moje vyjadrenia pani prezidentke. Byť nezávislým glosátorom a zároveň človekom v tíme pani prezidentky sa vylučuje. Aj keď som sa z večera do rána nestal iným človekom, nejde o zlúčiteľné pozície,“ povedal v rozhovore pre Denník N.

Relácia Sedem tak prichádza o kľúčového člena, na Leškovi program stál už pred jeho návratom na obrazovky. Stabilným členom bol aj v prípade divadelnej verzie, s ktorou cestovali glosátori s moderátorkou Elenou Vacvalovou po Slovensku.

Povesenie novinárskej či komentátorskej kariéry Mariána Leška na klinec ovplyvní rovnako aj Markízu. Tá si ho pravidelne pozývala do kľúčových volebných štúdií ako politického komentátora, častokrát pomáhal vyplniť moderátorom niekoľkohodinové vysielania a čakania na výsledky volieb. Markíza si ho stabilne pozývala už roky, Leško však podľa všetkého nebude pokračovať ani v tejto polohe. Patril pritom celkovo k najoslovovanejším politickým komentátorom.

Čítať viac...
Nahor