Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Maratón Simpsonovcov priniesol americkej stanici absolútny rekord! Narástla o vyše 400 %!

Úvodný deň maratónu Simpsonovcov znamenal pre americkú stanicu FXX výrazne prekonanie jej historických tabuliek.

Prvý rok svojho vysielania zakončí stanica FXX veľkým úspechom. Od štartu v septembri 2013 sa stanica patriaca pod Fox Entertainment Group (21st Century Fox) dočkala koncom augusta výrazného rekordu, ktorý jej priniesol úvodný deň vysielania maratónu Simpsonovcov.

Epizódy vysielané v hlavnom vysielacom čase sledovalo vo štvrtok 21. augusta priemerne 1,01 mil. Američanov, čo znamená nárast o 391 percent oproti štandardným výkonom FXX v prime-time.  Pre porovnanie, týždeň pred tým zaznamenala stanica priemerný výkon v prime-time 304-tis. divákov. V užšej cieľovej skupine 18 – 49 zaznamenala stanica 623-tis. divákov, čo znamenalo ešte väčší nárast a to až o 461 % oproti tradičným výkonom v prime-time.

Úvodné dni maratónu Simsponovcov sa však nezaobišli bez kritiky divákov. Prvé série seriálu sú totižto vyrábané na starý televízny formát 4:3 a televízia sa rozhodla obraz orezať a proporčne ho natiahnuť na súčasný pomer 16:9. Diváci skritizovali aj snahu o výrazne zredukovanie šumu, ktoré z pôvodnej atmosféry dielov malo skôr ubrať.

FXX odvysiela všetkých 552 častí amerického seriálu spoločne s celovečerným filmom. Vysielanie 25 sezón príbehov žltej rodinky potrvá FXX až do 1. septembra. Deň na to stanica oslávi svoje prvé narodeniny.

Čítať viac...
Nahor