Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Máme výsledky: Veľký šok pre Markízu, po Doktoroch jej prepadla aj Kukučka!

Už druhý masívne promovaný a nákladný seriál v krátkom čase televíznemu lídrovi nevychádza.

Markíze sa štart Kukučky nepodaril. Televízia vo svojej novinke opäť stavila na romantiku, do ktorej primiešala tajomstvo a vidiek, no tentoraz už neuspela. Silne promovaný seriál odštartoval podľa našich informácií na podobných číslach, ako po nástupe Mojej mamy dosahovali predchádzajúce Rodinné prípady, keď získal rating 4,5 % s podielom 22 %. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja si udržala svoje čísla, keď mala uhrať rating 4,1 % a podiel 20 %.

Kompletné výsledky pondelňajšej sledovanosti: Slabý štart Kukučky, pokles Búrlivého vína aj Farmy! Divoké kone podrástli

Pre Markízu ide nateraz o veľký neúspech. Do Kukučky investovala výrazne viac peňazí, ako ju stoja napríklad Rodinné prípady. Pri takýchto výkonoch bude novinka odsúdená pravdepodobne na predčasný koniec. Aby bola v budúcnosti úspešná, bude potrebovať minimálne o dva až tri ratingy viac. Podobný neúspech pritom líder zažil len nedávno, kedy silnou kampaňou odštartoval nákladný seriál Doktori. Tí dosiahli v prime-time ešte horší podiel na trhu.

K téme: Nie vždy sa zadarí: Na prome ku Kukučke sa pobavil aj Junior či Sajfa!

Kukučka tak zatiaľ odštartovala najhoršie zo trojice najsledovanejších pôvodných denných seriálov lídra. Všetky sa uviedli v čase okolo 18-tej. Búrlivé víno štartovalo 1. januára 2013 s podielom 29 %, pričom počet divákov dosiahol hodnotu 368-tisíc. Chlapi neplačú sa uviedli 26. augusta 2013 s podielom 32,3 % s počtom divákov 218-tisíc. Prvý diel Kukučky (už aj po započítaní oneskorenej sledovanosti) sledovalo v komerčnej cieľovke 145-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor