Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Majiteľ Markízy, spoločnosť CME, prepustí až tisíc zamestnancov

Zdá sa, že bublina praskla. Zlé správy o hospodárení skupiny CME, ktorá sa medializovali tento týždeň a ktoré oficiálne oznámila sama CME, budú mať svoje následky. Nový majiteľ sa rozhodol rázne sa ujať manažovania skupiny, ktorá sa pod vedením Adriana Sarbu prepadla do výraznej hospodárskej straty. Manažmenty Novy a Markízy si zrejme žili nad pomery možností a míňali viac, ako dokázali zarobiť. Veľké investície do spúšťania nových staníc (Telka, Smíchov, Dajto, Fooor…), veľké investície do programu, preplácanie konkurencie a zmena obchodnej politiky – to všetko uvrhlo skupinu do straty. Cieľom manažmentov Novy a Markízy zrejme bolo za každú cenu zničiť konkurenciu a ovládnuť trh. A to sa nepodarilo. Skupinu to stálo veľké finančné straty, ktoré bude musieť zachrániť ďalšia pôžička od majiteľa Time Warner. A k tomu veľké škrty a šetrenie. A čo je najsmutnejšie, dotkne sa to aj radových zamestnancov.

„Na konci tohto roku budeme mať o približne tisíc zamenstnancov menej, ako sme mali na začiatku roku 2013,“, povedal jeden zo šéfov CME Del Nin počas konferenčného hovoru pre invetorov o krokoch, ktoré povedú k zlešeniu finančnej situácie. Odchod tisícky zamestnancov bude znamenať úsporu probližne 13 miliónov dolárov. Podľa našich informácii by sa to malo dotknúť Novy aj Markízy, ktoré by tento rok mali prísť o viac ako 20 až 25%  zamestnancov.

Nova už medzitým ohlásila koniec niektorých projektov, zrušila napríklad spoločnú spevácku show Hlas Česko Slovenska i svoj seriál Gympl, Markíza ohlásila koniec stanice Fooor. Ďalšie kroky budú nasledovať.

Čítajte aj: JOJ plánuje vrátiť seriál Profesionáli

 

Čítať viac...
Nahor