Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Akcionári Markízy chcú prepájať televízne kanály medzi krajinami! Kľúčovú stanicu v Poľsku asi nezískajú

Druhá najväčšia poľská stanica TVN je na predaj, najbližšie k uzavretiu dohody je mediálna skupina, ktorej vydavateľstvo pôsobí aj u nás.

Synergia súčasných staníc smerom do Poľska. Aj to bol plán amerického Time Warner, ktorý je najväčším akcionárom skupiny CME, pod ktorú patria aj stanice Markízy či Nova. Ako uviedol český portál Mediaguru.cz, Time Warner mal podľa poľských analytikov záujem kúpou nadpolovičného 51-percentného podielu v druhej najväčšej poľskej stanici TVN prepojiť stanicu s kanálmi českej Novy, no zdá sa, že k naplneniu veľkých plánov nedôjde.

Podľa ostatných informácií poľského denníka Gazeta Wyborcza je najväčším favoritom na víťazstvo tendra mediálna skupina Bauer Media, ktorá pôsobí mimo iného aj v Česku, Nemecku, Veľkej Británii, Rumunsku, ale aj Poľsku a Slovensku. Záujem o stanicu TVN bol pri tom veľký, keď celkovo malo prísť až dvanásť ponúk. V súčasnosti by predaj 51% podielu mal finišovať.

Ako píše poľský portál, transakcia má dve časti, jej hodnota by mala byť 3,5 miliardy zlotých, čo je v prepočte okolo 840 miliónov eur. K tomu však nový vlastník musí vyrovnať dlhy stanice vo výške 2,1 mld. PLN, čo je okolo 504 miliónov eur.

Čítať viac...
Nahor