Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Má ísť o najvýpravnejší seriál v histórii: Joj ukázala prvé promo k seriálu Slovania! Takto bude vyzerať

Nakrúcanie slovensko-ukrajinskej série naďalej prebieha, televízia už teraz ukázala prvý teaser.

Až do konca roka bude na Ukrajine vznikať nový dobrodružno-historický seriál Slovania, ktorý televízia označuje za vôbec najväčší seriálový projekt v jej histórii a najvýpravnejší v našom regióne. Jeho súčasťou budú viacerí známi herci ako z Ukrajiny tak zo Slovenska ako Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný, Andrej Hryc alebo z Česka Marek Vašut.

Seriál má vo veľkolepom spracovaní priniesť 12 epizód, do vysielania sa podľa všetkého dostane budúci rok. Televízia však už teraz prostredníctvom generálneho riaditeľa Joj, Marcela Gregu, a producentky série, Wandy Adamík Hrycovej, zverejnila prvé teasingové promo k Slovanom, v ktorom prináša prvé ukážky z výpravnej série.

Zároveň odhaľuje viac zo samotného nakrúcania. Slovania sa nakrúcajú na severozápade Ukrajiny, konkrétne podľa ukrajinských médií v Žytomyrskej oblasti, ktorá sa nachádza neďaleko Kyjeva. V jednej z malých obcí tvorcovia postavili rovno dve kompletné historické slovanské drevené dediny. Práve výber lokácie mal byť pre samotný seriál jednou z kľúčových úloh. „Táto medzinárodná spolupráca je z pohľadu samotného deja, územia, na ktorom sa odohráva a historického kontextu kľúčová a prináša jedinečný výsledok v prostredí záhadných lesov ponorených do hmly plných tajomna, strašidelných jaskýň a priesmykov,“ uviedol riaditeľ televízie, Marcel Grega.

Séria bude posadená do obdobia zo začiatku stredoveku, ktorý sa najčastejšie datuje v Európe od 5. storočia. Priniesť má fiktívnu rekonštrukciu tohto historického obdobia s pohľadom na históriu slovanských kmeňov, ktoré v tom čase bojovali o svoju identitu, a ktorá sa stala základom pre dnešné etnikum Slovanov. Ako už je známe, seriál bude narábať aj s mystickými a nadprirodzenými prvkami spojenými s náboženstvom či rituálmi z vtedajšieho obdobia.

Slovania vznikajú v slovensko-ukrajinskej koprodukcii Joj, produkčnej spoločnosti Wandal Production, mediálnej skupiny Garnet, do projektu tiež vstúpila jedna z kyjevských televízií, grant poskytlo ukrajinské ministerstvo kultúry. Na projekte pracuje tím zvučných tvorcov aj s režisérom Petrom Bebjakom či kameramanom Michalom Žiaranom.

Čítať viac...
Nahor