Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ľubo Karásek je späť v médiách! Po fiasku na ministerstve po ňom siahla televízia

Bývalý moderátor Televíznych novín Markízy, Ľubo Karásek, sa po deviatich rokoch od vážnej autonehody vracia do televízie.

Ľubo Karásek už opäť zarezáva v televíznom prostredí. Bývalého moderátora hlavných správ Markízy po deviatich rokoch od vážnej autonehody angažovala nová televízia Z, pre ktorú pracuje ako kurátor, ktorý zaúča mladších kolegov. „Spolu s televíznym štábom prišiel nakrútiť otvorenie výstavy v Primaciálnom paláci, na ktorej je vystavené torzo sochy Milana Rastislava Štefánika. Karásek bol zo začiatku skúpy na slovo,“ prišiel s informáciou denník Plus 1 deň.

Karásek sa dlhé roky médiám vyhýbal, štyri roky po nehode, v januári 2009, zakotvil na ministerstve dopravy ako hovorca, kde však v priebehu troch mesiacov skončil. Hneď v prvé dni v novej práci sa postaral o incident s redaktorom Jojky Adamom Zavřelom, ktorému odmietol odpovedať na otázky a mal ho „ako mladšieho kolegu“ poučovať. Pán kolega Zavřel položil naozaj stupídnu otázku, na ktorú ja, ako naozaj dlhoročný novinár, som mu navrhol jedno normálne riešenie. On na mňa zvýšil hlas a na to ja som mu zaželal všetko dobré a veľa úspechov,“ povedal vtedy pre Nový Čas Karásek. Zavřel iba nevychádzal z údivu.S takou aroganciou som sa ešte u hovorcov nestretol. Bol som z toho veľmi prekvapený. Začal ma poučovať, čo tam mám a čo nemám dať. On ako hovorca a štátny zamestnanec si myslím, že je povinný normálne komunikovať a nie poučovať. Keď som mu povedal, že ja dám do tej reportáže čo uznám za vhodné, tak mi zložil telefón,“ reagoval redaktor. Karásek sa nakoniec za svoje zlyhanie ospravedlnil, napriek tomu sa jeho kariéra na ministerstve o pár mesiacov skončila.

Úspešná kariéra Karáska v Markíze trvala do februára 2005, kedy exmoderátor dostal šmyk na zľadovatelej vozovke a nabúral do betónových zátarasov. Karásek približne na dva týždne upadol do kómy, pričom po jeho prebratí lekári zistili, že má poškodené mozgové centrum. Karásek sa musel učiť odznova chodiť, rozprávať, čítaj aj písať, problémy s pamäťou mal mať aj roky po nehode. Karásek sa stal účastníkom autonehody aj o tri roky neskôr, kedy doň v plnej rýchlosti narazil nepozorný vodič. Exmoderátor skončil v nemocnici s pomliaždeninami a zlomenými rebrami.

Foto: Nový Čas, 2009

Čítať viac...
Nahor