Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Liga majstrov sa na Jednotku vrátila silná! Krausov sitkom v stredajšej konkurencii čísla neudržal

Markíze poskočilo Bez servítky, priblížilo sa Mojej mame.

Liga majstrov sa vrátila na obrazovky so svojou vyraďovacou fázou a Jednotke hneď priniesla úspech. Zápas medzi AS Rím a Realom Madrid sledovali v komerčnej cieľovke vyše 4 percentá divákov s podielmi pod 12 a až cez 16 %. V 12+ sa polčasy hýbali nad 13 a pod 18 %.

Druhýkrát po sebe popri silnej Jednotke stratila časť divákov Zoo. Tá zažila svoj zatiaľ najslabší týždeň, keď podobne ako v utorok nedosiahla na hranicu siedmich ratingov. Tentoraz sa blížila k 6,5 ratingu pri podieli pod 19 %. Markíza sa v stredu môže spoľahnúť na nadpriemer vďaka Chart Show, ktorá sa však naďalej vzdiaľuje svojich niekdajším výkonom. Potvrdila prepad z minulej stredy, keď atakovala 8 ratingov, rástla v podieli, keď šla pod 26 %.

Slušné čísla zo štartu nedokázala zopakovať sitkomová novinka Joj Dovidenia, stará mama. Televízia opäť vysunula jej štart, keď namiesto desiatej hodiny začala okolo 21:45, tentoraz ju sledovalo 4,5 % divákov s podielom 16,2 %. Narozdiel od utorka, kedy bola jasným lídrom, mala v stredu značne náročnejšiu konkurenciu. Už čoskoro však pôjde aj proti Farme.

Medzi menšími mali najviac divákov v stredu Akty X, v podieli šli pod 6 %. Opäť podrástol Mentalista na Doma, ktorý šiel pod 6 %, o pár desatín nižšie bola snímka Collateral na Dajto.

Podvečer si pozíciu vylepšilo Bez servítky, ktoré po dlhom čase prekročilo prah 20 %. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja udržala líderstvo, šla pod 23 %. Po niekoľkých rozpačitých výkonoch za sebou podrástli značnejšie Televízne noviny, keď sa dostali na 30 % a boli najsledovanejším programom dňa. Slabý deň mali tentokrát Noviny, ktoré sa uhrali 23 %.

Po slabom minulom týždni zažíva Markíza značné zlepšenie. Kým minulú stredu bola v priamom súboji s Joj v prime-time priemere vpredu len o pár desatín, teraz má zatiaľ náskok vyše troch bodov.

Čítať viac...
Nahor