Aktuality
Takýto záver Let’s Dance nikto nečakal! Diváci sa búria, ukáže Markíza výsledky?
Rastú kritické hlasy, ktorým sa nepozdávajú vypadávajúci. Anketa na konci článku.
Let’s Dance plné šampiónov má za sebou tretí priamy prenos.
Pokračujúca deviatka tanečných párov sa už tentokrát na parket postavila s vlastnými originálnymi tancami, ktoré so sebou niesli osobný rozmer – svoje vystúpenia totiž venovali blízkym osobám, na ktorým ich záleží.
Markíza podobne zamerané kolo realizuje pravidelne a nie náhodou, keď zakaždým býva zdrojom emotívnych momentov.
Sála v slzách
O ten najvýraznejší sa tento rok postaral Ján Koleník, ktorý sa rozhodol tanec s Dominikou Roškovou venovať malej fanúšičke Dunaja, k vašim službám Natálii.
Ich cesty sa po prvýkrát stretli na Let’s Dance turné na jeseň 2024 a už vtedy sa Natália Koleníkovi zverila, že jej snom je jedného dňa si s ním zatancovať. Ten si aj splnila.
Už dokrútka pred samotným tancom dojala prítomných v sále aj oboch tanečných partnerov. Vyvrcholenie prišlo na konci ich čísla, kedy na parket prizvali aj Natáliu.
Tá už od malička bojuje so zdravotnými problémami a pohybuje sa len vďaka invalidnému vozíku.
Z toho sa však aspoň na chvíľu odpútala, keď na záver tanečného čísla skončila v náručí Jána Koleníka. Celú sálu zaliali slzy a nasledovalo standing-ovation spoločne s emotívnymi reakciami publika, poroty aj moderátora.
Emócie neskrýval ani Koleník.
V jednom momente ho Natália vyzvala, aby neplakal, na čo jej odvetil: „Ja som už raz taký. A ty si úžasná.“
Nová víťazka
V bodovaní poroty napokon Koleník s Roškovou obsadili 2. priečku.
Prenos premiérovo vyhrala Gabriela Marcinková s tangom, ktoré venovala svojmu hereckému kolegovi z Pána profesora, Tomášovi Maštalírovi.
Pre Marcinkovú to v rámci doterajšieho priebehu 11. série znamenalo veľký bodový skok vpred a možný prelom smerom k tým najväčším favoritom.
Už najbližšiu nedeľu však môže byť všetko inak.
V rámci špeciálneho ročníka, v ktorom Markíza chystá pre súťažiacich viacero prekvapení, si tvorcovia tentokrát pripravili súboj porotcov a ich tímov.
Každý porotca bude mať pridelené dva páry, ktorým vyberie tanečné číslo a rozhodne o choreografii. Tanca sa môže aj osobne zúčastniť.
Vypadnutie nečakali
V 3. kole sa nakoniec s Let’s Dance musel rozlúčiť Vladimír Kobielsky.
Svoj tanec venoval rodine, pričom ho spevácky doprevádzala jeho dcéra. V porotcovskej tabuľke obsadil 7. miesto a aj keď sa za ním umiestnili Petra Polnišová a Juraj Mokrý, zo šou vypadol.
Zaujímavosťou je, že rovnako siedma skončila u poroty aj prvá vypadnutá Jana Hospodárová, a to navyše v čase, kedy bolo v súťaži ešte desať párov. Rozhodujúcimi sa tak mali stať podľa Markízy SMS hlasy, ktorých Hospodárová či Kobielsky mali takto dostávať najmenej.
Narastá však počet divákov, ktorým sa to nepozdáva.
Vypadnutie Kobielskeho na záver 3. kola totiž čakal iba málokto.
Dôvodom je najmä fakt, že už dvakrát sa v porotcovskej tabuľke na poslednom mieste umiestnil Juraj Mokrý, ktorý sa však zatiaľ vždy zachránil a bude súčasťou už štvrtého priameho prenosu.
Zabrať takto museli hlasujúci diváci, aby dokázal vo výslednej tabuľke predbehnúť hneď dva či tri lepšie bodované páry.
Po čase sa tak opäť ozývajú hlasy, aby Markíza začala zverejňovať SMS hlasovanie.
To je rok čo rok utajené, diváci sa tak musia spoliehať na dôveryhodnosť samotnej televízie. Vyraďovanie by sa inak mohlo diať podľa jej predstáv či samotných tvorcov. Adam Bardy pred rozhodnutím pripomína, že výsledky sú overené notárom.










