Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance sa môže vrátiť v plnej sile: Markíza má k dispozícii kľúčové mená!

Markíza po šiestich rokoch obnoví známu tanečnú šou, vrátiť ju môže v starej známej podobe.

Obnova formátov z minulosti je v posledných dvoch rokoch charakteristickou črtou komerčných staníc, ktoré na obrazovky vrátili hneď niekoľko známych programov. Joj stihla oprášiť Inkognito, Panelák či Sedem, Markíza zas po dvoch dekádach oživila známu značku Koleso šťastia, otestovala si nové Vylomeniny a potvrdila tiež návrat Let´s Dance.

Tanečná šou sa veľkému úspechu tešila až do posledného ročníka, kedy sa televízia rozhodla pre omladenie formátu a zmeny, ktoré však mali opačný efekt, ako si Markíza želala. Namiesto udržania trvácnosti produktu Let´s Dance padalo a neštandardný ročník plný experimentov diváci neprijali.

Dá sa očakávať, že Markíza pôjde v súčasnosti na istotu, pričom bude mať k dispozícii ideálne podmienky. V súčasnosti sú na jej obrazovke obe hlavné tváre – Adela Banášová aj Martin „Pyco“ Rausch, ktorí sa v spoločnej moderátorskej dvojici objavovali práve v tanečnej šou. Jeden rok vystriedala Banášovú na jej mieste Zuzana Fialová, keď si moderátorka vyskúšala úlohu súťažiacej, v poslednom ročníku zas Pyca, ktorý odišiel do konkurenčného Česko Slovensko má talent, nahradil Libor Bouček.

Pyco dlhodobo odmietal v jednom roku moderovať viac ako jeden veľký televízny projekt, v prípade Markízy už urobil vlani výnimku, keď bol súčasťou dvoch sérií Tvoja tvár znie povedome – na jar aj na jeseň. Zároveň si po odchode z Talentu oddýchol od živých prenosov.

Nové možnosti v priebehu rokov Markíza získala na poli možných súťažiacich celebrít, keď sa na televíznej obrazovke spopularizovali nové tváre. Už pre tretiu sériu Tvoja tvár znie povedome sa začalo špekulovať o angažovaní Petry Polnišovej a Zuzany Šebovej ako dua Cuky a Luky, nakoniec sa tak neudialo. Okamžite sa však ozvali hlasy, podľa ktorých mohla dostať v televízii prednosť práve pripravovaná séria Let´s Dance, v ktorej by sa mohla objaviť aspoň jedna z herečiek. Polnišová si už súťaženie v tanečnej šou vyskúšala v roku 2009, kedy tancovala aj Adela Banášová.

V novom ročníku Let´s Dance by sa očakávane mohla objaviť aj spravodajská tvár, Markíza s výnimkou tretieho ročníka obsadila do zostavy celebrít moderátora Televíznych novín. Aktuálne môže televízia bez prekvapenia siahnuť po jednom z dvoch čerstvých mien v Televíznych novinách, Lenke Vavrinčíkovej či Viktorovi Vinczem. V súťaži ešte neúčinkovala ani Mária Chreneková Pietrová. Do tanečnej šou bude mať Markíza záujem umiestniť aj herecké tváre z jej aktuálnych či pripravovaných seriálov. Viaceré oslovila už do Tvojej tváre, pre vyťaženosť v danom období súťaž odmietli. Angažovať chcela aj novú tvár z Búrlivého vína.

Stabilným režisérom Let´s Dance bol Peter Ňunéz, ktorý tanečný formát na Slovensku pozná najlepšie. Obdobný projekt si pripomenul pred dvomi rokmi, kedy pre Joj vyrábal Tanec snov, posledne pripravoval úspešnú folklórnu šou Zem spieva.

V prípade poroty bude musieť dôjsť k zásadnej zmene. Všetkých 5 sérií bol súčasťou šou Jozef Bednárik, ktorý zomrel dva roky po ukončení projektu. Až na štvrtú sériu nechýbal v porote Ján Ďurovčík, ktorý bude pre Markízu kľúčový aj pre tento rok, do poslednej série televízia angažovala napríklad aj Daru Rolins a v posledných dvoch rokoch aj porotcu z českého StarDance, Zdeňka Chlopčíka. Po víťazstve v úvodnej sezóna bola súčasťou poroty v druhej sérii aj Zuzana Fialová, ktorá aktuálne pravidelne porotcuje v Tvojej tvári. Stabilne porotcovali aj Dagmar Hubová a Tatiana Drexler, po zmenách však v poslednej sérii chýbali.

Kto už účinkoval v Let´s Dance?
1. séria: Fero Mikloško, Jan Novotný, Jozef Golonka, Kateřina Brožová, Helena Vondráčková, Maroš Kramár, Marianna Ďurianová, Tomáš Bezdeda, Juraj Bača (športovec), Zuzana Fialová (víťazka)
2. séria: Milan Markovič, Silvia Šarköziová, Martin Konrád, Marta Sládečková, Miriam Kalisová, Rastislav Žitný, Jozef Vajda, Andrea Verešová, Radoslav Židek, Michaela Čobejová (víťazka)
3. séria: Martin Šmahel, Marcela Laiferová, Vincent Lukáč, Zora Czoborová, Filip Tůma, Fedor Flašík, Iveta Bartošová, Adela Banášová, Petra Polnišová, Juraj Mokrý (víťaz)
4. séria: Marek Vašut, Štefan Skrúcaný, Andy Hryc, Roman Pomajbo, Simona Krainová, Elena Podzámska, Patrícia Vitteková, Miroslav Šmajda, Martina Šimkovičová, Eva Máziková, Nela Pocisková (víťazka)
5. séria: Karin Haydu, Sisa Sklovská, Katarína Knechtová, Tomi Kid Kovacs, Alena Heribanová, Gabriela Gunčíková, Patrik Švajda, Viktor Horján, Petra Marko, Peter Marcin, Martin Mňahončák, Jana Hospodárová (víťazka)

Čítať viac...
Nahor