Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance po najhoršom výkone rástlo, Markíza prenos natiahla k polnoci! Šou predbehlo Nové bývanie

Markíza tanečnú šou napriek pokročilému štádiu a ubúdajúcim párom výrazne naťahuje, tretina aj viac divákov pravidelne do konca prenosu nevydrží.

PIATOK, SOBOTA: Milujem Slovensko prišlo o divákov, prvý raz ho predbehla Farma! Priamy prenos Miss Universe medziročne klesol

NEDEĽA: Let´s Dance sa uplynulú nedeľu večer vrátilo do čela. Tanečná šou po svojom minime stúpla na rating 7,7 %, v podieli mala ísť na 24,4 %, celkovo ju sledovalo vyše 530-tisíc divákov. Let´s Dance výraznejšie porástlo napriek tomu, že Markíza doň vrátila šiesty brejk a ešte viac natiahla dĺžku prenosu. Kým doteraz ho televízia zavedením rozstrelov dvoch párov s najmenším počtom bodov nadlžovala do 23:30, aj keď končiť mohla o polhodinu skôr, teraz šou potiahla až do polnoci. Takmer polovica divákov, ktorí prenos sledovali približne do 22:30, nevydržala do konca.

Joj túto nedeľu nebola pre Let´s Dance hrozbou, premiéra Avengers 2: Vek Ultrona uhrala rating 6,6 % s podielom 19,8 %. Zabodovala zato s podvečerným Novým bývaním, ktoré dokázalo predbehnúť aj Let´s Dance s ratingom 8,6 % a podielom 25,5 %. Relácia o hľadaní bývania mala viac divákov dokonca bez ohľadu na dĺžku tanečnej šou. Reprízová Horná Dolná popri nej podliezla 18 %.

Z menších staníc Doma s filmom Dokonalý manžel podliezla 6 %, Aljaška v plameňoch na Dajto uhrala vyše 4 %. Wau s Myšlienkami vraha dosiahla podiely po 3 a 4 %, Amerika má talent zaostala aj za ňou s podielom takmer 3 %.

Televízne noviny prekročili podiel 26 % s o málo viac ako desiatimi ratingami, celkovo ich malo sledovať takmer 590-tisíc divákov. Noviny boli vpredu s náskokom necelého pol ratingu pri výkone 10,5 % a podieli pod 27 %, v celkovom publiku sa stali najsledovanejším programom dňa aj celého týždňa so 705-tisíc divákmi. V 12 – 54 bolo v nedeľu na vrchole Počasie Markízy pred Novinami a Najlepším počasím. Markíza vyhrala týždeň v prime-time s náskokom vyše dva a pol podielového bodu, celodenne ostáva rozdiel v jej prospech na úrovni piatich bodov.

Čítať viac...
Nahor