Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance, Pevnosť Boyard a Rex: Exkluzívne odhalenie nasadenia a dátumu štartu kľúčových projektov Markízy!

Jesenný program sa už začína skladať, takto Markíza umiestni trojicu dôležitých projektov.

Mesiac ostáva do štartu jesennej sezóny, v ktorej najmä Markíza chystá frontálny útok. Po veľkom jarnom prepade sledovanosti stavila televízia všetko pre najbližšie štyri mesiace, kedy chce jednoznačne ovládnuť trh, získať späť stabilnú pozíciu lídra v prime-time a otočiť aj nepriaznivý vývoj hlavného spravodajstva, ktoré prišlo o post najsledovanejších správ na Slovensku.

Kým v posledných rokoch začínali televízie posúvať nástup jesenných štruktúr už na august, teraz je trend opačný. Týka sa to najmä nákladných projektov, pri ktorých nemajú k dispozícii toľko vydaní a v snahe udržať ich v programe čo najdlhšie sa s ich štartom neponáhľajú.

K téme: Markíza na jeseň aj s Extrémnymi premenami a ďalším seriálom Kuchyňa, poznáme ich nasadenie!

Ako prvý sa z veľkých projektov Markízy podľa jej prvých plánov a informácií predstaví tanečná šou Let´s Dance, ktorá odštartuje jej jesenný valec formátov. Podľa očakávaní novú šiestu sériu vracia na nedele, kde dlhodobo televízie vysielajú ťažiskové program. Let´s Dance v nedele bežalo aj v minulosti, výnimkou bola piata séria, s ktorou Markíza celkovo experimentovala, nasadila ju na piatky.

Markíza odštartuje šieste Let´s Dance hneď skraja budúceho mesiaca v nedeľu 3. septembra. Tanečnú šou zverila dvornému režisérovi jej veľkých programov, zhostí sa ho Pepe Majeský. V minulosti šou režíroval Peter Ňunéz. Televízia už aktuálne začína aj s kampaňou na Let´s Dance, do vysielania začína zaraďovať krátky pársekundový teaser s charakteristickou hudbou šou a záberom na trblietavú guľu tradične umiestnenú nad parketom s textom – už čoskoro.

Na ďalší týždeň sa už program Markízy zaplní jesennými ťahákmi. Svoje nastavenie už pozná aj oživená dobrodružná šou Pevnosť Boyard, ktorú televízia nakrútila na začiatku leta. Nákladný projekt zaradí na stredy, kde by mohla očakávať seriálovú konkurenciu Joj. Tá v tomto okne stabilizuje svoje pôvodné seriály, vysielala tam Za sklom, Prázdniny aj súčasný Panelák či Pravú tvár. Celkovo desať epizód Pevnosti Boyard nasadí Markíza od stredy 6. septembra, vydržia jej tak do polovice novembra. Následne by ich mala vystriedať Chart Show.

V rovnaký týždeň sa štartu dočká aj najambicióznejšia seriálová novinka Markízy od nástupu Hornej Dolnej – krimiseriál Rex. Televízia ho podľa vlastných informácií pre klientov chce nasadiť na štvrtky, konkrétne od 7. septembra. Joj v poslednom období v tomto slote vysiela Inkognito, na jar v kombinácii s reláciou Sedem.

Do jesenného programu Markízy by sa k tomu mohla zaradiť aj čerstvo oznámená seriálová novinka Oteckovia. Televízia bude chcieť podľa všetkého spustiť výrobu už čoskoro a mať prvé epizódy pripravené ešte pre tento rok. Viac o dennom seriáli v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor