Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Leto slovenským seriálom neprialo: Pravá tvár sa od polovice prázdnin prepadla, podpriemerná aj vo finále!

V poradí tretí seriál od tímu Danice Hričovej na Joj neuspel, po šiestich častiach sa prepadol do podpriemerov.

Kým ešte nedávno patrilo leto zahraničným seriálom, narastajúci dopyt po domácej tvorbe priniesol pre uplynulé prázdniny až tri domáce seriály. Kým Markíza stavila na poslednú sériu Búrlivého vína, Joj okrem dobiehajúceho Paneláku nečakane nasadila seriálovú novinku Pravá tvár.

Šestnásťdielny v poradí tretí seriál od tímu Danice Hričovej na obrazovke Joj neudržal počiatočné výkony v priebehu celého leta. Pravá tvár v polovici júna štartovala na ratingu 6,1 %, pričom výkony medzi 5 – 6 % držala až do konca júna. Radikálny prepad nastal rovno od augusta, kedy seriál spadol len na 4 % a tento výkon už do finále zlepšiť nedokázal.

Joj záver Pravej tváre potiahla až do začiatku novej sezóny a s poslednou časťou ju odsunula na 22. hodinu, keď nasledovala po Našich. Ich sľubný výkon nevyužila, napriek nábehu spadla vo finále na rating 3,4 % s podielom 15,8 %.

V lete tak neuspel žiadny slovenský seriál. Búrlivé víno sa po snahe Markízy ukončiť ho s poslednou sériou o 20:30 muselo z toho času zakrátko stiahnuť a čakal ho po druhýkrát v histórii náhly presun za 21:40. Markíza ho vysielala v dvoch častiach za sebou, s prvou časťou v prime-time bolo stabilne pod priemerom televízie. Nadpriemerné podiely dosahovalo len s druhou epizódou vysielanou od približne 23. hodiny, avšak už pri nižších ratingoch. Tie boli i tak porovnateľné či vyššie, než uhrával Panelák. Ten už do júna pred nástupom letných štruktúr vstupoval na nízkych výkonoch, keď bol hlboko o 20:30, nepomohol mu ani štart Pravej tváre a odsun na 21:45. Hlboko podpriemerný bol tiež v auguste, kedy sa po zdvojení Pravej tváre musel presunúť až blízko 23. hodiny.

Po Divokých koňoch, Zoo a Pravej tvári pripravujú tvorcovia okolo Danice Hričovej ďalšie dve seriálové novinky. Už dlhšie je avizovaný nákladnejší Hotel, ktorý televízia avizuje vo filmovej kvalite, v náväznosti na dvojicu denných rodinných seriálov navyše pripravuje novinku Vlci. Oba seriály by sa mali do vysielania dostať budúci rok.

Čítať viac...
Nahor