Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Leto na Jednotke: Na večer vytiahne rodinnú ságu aj veľké klasiky, miesto zábavných programov opráši staršiu šou!

Verejnoprávna televízia už nenadväzuje na započatú tradíciu s letnou prime-time šou Naj dedinka Slovenska.

Aj RTVS v lete prepne do prázdninového režimu. Kým kedysi sa snažila držať v piatky premiérovú zábavu čo najdlhšie v roku a v lete priestor vypĺňala premiérami šou Naj dedinka Slovenska, teraz nestaví ani na reprízy programov, ktoré v piatky pravidelne bežia.

Z programu cez leto zmiznú všetky večerné zábavné programy a prestávku tak okrem Čo ja viem dostanú aj Záhady tela a Neskoro večer. V piatky však bude chcieť televízia udržať zábavné okno, do ktorého však miesto súčasnej zábavy nasadzuje reprízy staršej večernej šou Legendy popu, ktorú začala vysielať v roku 2011. Programom sprevádzali Milan Zimnýkoval a Kristína Tormová (Farkašová), pričom každý diel bol venovaný jednej legende popu a jej siedmim najväčším hitom. RTVS na leto vyberie najlepšie časti z tejto šou.

Ďalšie večery na Jednotke už budú patriť akvizičnej tvorbe. Pozornosť z nej bude pútať najmä stredajší prime-time, kde plánuje uviesť viaceré kultové westernové klasiky, medzi nimi aj filmy Veľká zem, 7 statočných či El Dorado. Súčasné a zároveň zvučné filmy dostanú priestor zas v pondelky, RTVS nasadí snímky ako Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, Kon-Tiki alebo Muž v tieni.

Počas prázdnin RTVS vráti na svoj hlavný kanál historickú rodinnú ságu Mediciovci, ktorú bude ponúkať vo štvrtky v dvoch častiach za sebou. V utorky zas bude pokračovať so seriálom Četníci z Luhačovic. Na soboty plánuje Jednotka zaradiť komédie, vytiahne pritom sériu Fantomas, ktorú donedávna vysielalo Dajto. V nedele bude stanica ponúkať ako tradične dvojdielne minisérie.

Čítať viac...
Nahor