Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Leto na Dome a Wau: Ďalšiu šancu dostanú neúspešné seriály z hlavných staníc!

Na ženských menších staniciach budú v lete prevládať reprízy.

Po odhalení predbežných štruktúr Markízy, Dajto, Joj a Plus ostáva odhaliť zámery televízií so žensky ladenými stanicami. Kým na mužských staniciach budú prevládať filmy, na Dome a Wau to budú seriály. Vrátia sa aj niektoré projekty, ktoré neuspeli na hlavných staniciach. Predstavujeme neoficiálne plány televízií, ktoré môžu stanice zmeniť.

Oficiálne plány Markízy na leto: Zaútočí na Vinárov, Doma vypočula prosby divákov! No len sčasti

Pondelky až štvrtky sa obe stanice budú profilovať prakticky rovnakým programom. Doma pokračuje vo vysielaní Mentalistu, s ktorým sa jej po prvý raz podarilo posilniť dlhodobo budované krimi okno o 20:30. Ako sme vás už informovali, stanica plánuje v lete o 21:30 vynechať po dlhom čase telenovelu a priestor zaplniť reprízovým Hriešnym zoznamom. Chce tak robiť od utorka do štvrtka, v pondelky by o 21:30 mala dostať priestor Svokra.

Wau sa, naopak, odlíši od hlavnej sezóny. Akvizičné krimi seriály zaplnia prime-time na Joj, menšia stanica tak cez leto ustúpi s aktuálnymi kriminálkami. Na pondelky až štvrtky o 20:40 plánuje nasadiť reprízový pôvodný seriál, podľa našich informácií by mohol zelenú dostať Klan, ktorý sa dvakrát pokúšal preraziť na hlavnej Joj. O 21:40 Wau naviaže na súčasne krimi ladený slot, avšak so slovenským Dr. Ludsky. Čas po 22:30 bude na Doma patriť romantickým filmom, na Wau už akvizičným kriminálkam.

Až v piatky stanice prerušia celotýždenný stereotyp. Už od konca júna Doma končí s úspešnými multireprízami Uragánu, od júla by ho v slote mala vystriedať nedeľná neveľmi úspešná relácia Markízy Domov na kľúč. O 20:30 ostáva Smotánka, okolo 21:45 bude večer pokračovať klasicky komédiami. Wau už v piatky ponúkne dvojporciu krimi CSI New York.

Víkendové večery prinesú na každej stanici zmenu. Oproti jari nedotknuté ostanú ešte soboty na Doma, ktoré budú celé patriť štandardne romantike, už v nedeľu však stanica vymení Zámenu manželiek či filmy za neúspešnú jesennú novinku Markízy z minulého roka Doktori. Po prvý raz sa tak stane 28. júna. Nie je to po prvý raz, čo Doma v nedele skúsila reprízovať niekdajší seriál z hlavnej stanice, začiatkom tohto roka do podobného času nasadila Horúcu krv, rýchlo však skončila okolo polnoci.

Wau chce v soboty okolo ôsmej reprízovať tohtoročné časti Inkognita, po ňom to opäť skúsi s talentovou šou, keď zreprízuje česko-slovenský X Factor. V minulosti v slote ponúkala napríklad americkú šou Duetá. V nedeľu by stanica mala reprízovať seriál Vinári plánovaný na pondelky na Joj.

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času stanice Doma v júli 2015
doma leto struktura 2015

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času Wau v júli 2015
wau leto struktura 2015

Čítať viac...
Nahor