Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Letné štruktúry mužských staníc: Čo ponúknu Plus a Dajto od júla? Budú aj premiéry

Prinášame prehľad predbežných letných štruktúr Plusky a Dajto.

Seriálové návraty, premiérové časti známych seriálov a hlavne filmy. Mužské menšie stanice ostanú verné filmovému nastaveniu väčšiny večerov, vďaka čomu si v prime-time pravidelne už teraz ukrojujú spravidla uspokojivé podiely. Dôjde však aj k niekoľkým zmenám. Na Dajto by prekvapivo malo pribudnúť viacero seriálových večerov. Uvádzame predbežné plány televízií, ktoré sa môžu zmeniť.

Najsilnejšia menšia stanica Plus chce aj cez leto v pondelky pokračovať v krimi okne so sériami CSI. Okolo 20:45 bude naďalej ponúkať premiérové časti 15. série CSI Las Vegas, ktoré striedajú reprízy 5. série CSI New York. Dajto bude v pondelky pokračovať vo vysielaní akčných filmov ako Nebezpečný cieľ či Jadro.

Oficiálne plány Markízy na leto: Zaútočí na Vinárov, Doma vypočula prosby divákov! No len sčasti

V utorky menšia stanica Markízy pravidelne ponúka komediálne ladené filmy, inak tomu nebude ani v júli. Vo vysielaní by sa mali objaviť filmy Kung-fu mela či Šťastný los (Lottery Ticket). Na Plus by v podobnom čase mali dostať priestor reprízové tituly z Joj, rovnako komediálneho charakteru. V stredu chcú stanice ostať verné súčasnému stavu, obe vysielajú akčné snímky či trilery. Dajto by podľa prvých informácií rado od druhej polovice júla zmenilo nastavenie a od 22. júla chce nasadzovať v stredy o 20:15 seriál Strážca spravodlivosti so Stevenom Segalom v dvoch častiach za sebou. Nie je to jediný seriálový večer, ktorý Dajto plánuje.

Na štvrtky Dajto chystá ďalšie akčné snímky ako napríklad Vražda v Bielom dome či Pomsta Jackieho Chana, Plus bude konkurovať iným žánrom, keď chce vysielať komédie. Nasadiť by mala snímky ako Johnny English či Ťažko zamilovaní. Na väčšinu júlových piatkov ráta Dajto s vysielaním dobrodružnej série Jack Hunter, Plus by mala konkurovať pôvodnými sitkomami, o 21:45 sa vrátia Experti.

Počas pracovných dní chce na hlavný program po 22:00 pravidelne nadviazať filmami, Plus to skúsi inak. Počas väčšiny dní v čase okolo 22:40 plánuje vysielať premiérové seriály. V pondelky bude pokračovať vo vysielaní novej štvrtej série Bielych golierov, v utorky v dokumentárnej sérii Airways: Nespokojní cestujúci. V stredy v tomto čase pobežia filmy, vo štvrtky krimiseriál Hawaii 5.0 vystriedajú reprízové dokumentárne série. V piatky sa do lepšieho času presunú premiérové epizódy ôsmej série Dextera.

Neprehliadnite: Predbežná letná štruktúra Joj

Počas víkendových večerov sa Plus a Dajto budú profilovať odlišne. Napriek tomu, že sa Dajto často nedarí s krimiseriálmi ako hlavným programom, premiérový Čierny zoznam aj tradičná krimi NCIS majú pokračovať i počas letných sobôt. O 22:15 na dvojičku nadväzuje Nikita s treťou sériou. Aj v nedele to Dajto opäť skúsi s krimiseriálom, komédie od 28. júna nahradí novou 8. sériou Myšlienok vraha. Seriál ponúkne v dvoch častiach za sebou, s rovnako dvomi časťami naň nadviažu po 22-hej reprízoví Šerifovia. Plus bude v tom čase filmová, v soboty ponúkne zväčša trilery ako Planéta opíc či Stav ohrozenia, v nedele vybrané snímky z Joj.

Mierne zmeny nastanú v podvečerných štruktúrach. Dajto chce v priebehu júla obmedziť večerný komediálny slot, z ktorého má vymiznúť Teória veľkého tresku. V tradičnom čase o 19:45 by mal pokračovať len sitkom Dva a pol chlapa. Stanica, naopak, posilní ponuku o ďalší krimi slot, keď pred sitkomom bude pravidelne od pondelka do piatku uvádzať seriál Psych, s.r.o. S dennou ponukou stanica zmeny podľa prezentovaných informácií neplánuje.

Plus ani v lete nenaruší návyk divákov na tradičné okno so Simpsonovcami a pôvodným sitkomom, v júli by sa stanici mali opäť minúť epizódy Profesionálov, k slovu sa tak znovu prihlási Kutyil. K zmene dôjde v čase po 17-tej, kedy chce Plus nasadiť niekdajší televízny hit Baywatch. Na 18-tu sa vráti Šéf v utajení. Ako sme už v utorok informovali, novinku Pluska prinesie v nedele o 19:30, kedy bude vysielať britskú minisériu o zúfalcoch, ktorí sa snažia naučiť šoférovať pod názvom Zúfalí šoféri. Viac nájdete tu. Premiérový formát nasadzuje od konca júna aj na soboty o 17:30, kedy priestor dostane relácia Aplikácie vyrábaná v spolupráci s Telekomom.

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času Plus v júli 2015
plus struktura leto 2015

Neoficiálna štruktúra hlavného vysielacieho času Dajto v júli 2015
dajto struktura leto 2015

Čítať viac...
Nahor