Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Komerčný obsah

Letisko Košice vyzvalo 5 slovenských osobností: Obleťte za 80 hodín celý svet!

Košické letisko chce touto netradičnou aktivitou poukázať na fakt, že z Košíc sa dá lietať do vyše 500 destinácií. Na cestu okolo sveta sa podujali komička Evelyn, vloger Selassie, cestovateľ Ľubo Šiška, košický food bloger Dragan Stojakovič a projektový manažér spoločnosti T-Systems a co-workingu Eastkubátora, Marek Lavčák.

Z Košíc sa dá lietať do celého sveta! Na vlastnej koži sa o tom presvedčí pätica slovenských osobností, ktoré si urobia práve z košického letiska krátky výlet. Na tento špeciálny „trip“ ich vyzvalo samotné letisko, ktoré tak chce demonštrovať unikátne možnosti cestovania z metropoly východu. Tým nemôže konkurovať žiadne iné slovenské letisko.

Za približne 80 hodín sa každá z osobností ocitne v jednej z 5 atraktívnych destinácií sveta. V hre sú Dubaj, Istanbul, Bangkok, New York a Maurícius. Navštívi ich 5 slovenských osobností, a to momentálne najvtipnejšia žena Slovenska, Evelyn, cestovateľ Ľubo Šiška, vloger Selassie, bloger z Food Tips Košice Dragan Stojakovič a napokon manažér spoločnosti T-Systems, Marek Lavčák. Ani jeden z nich zatiaľ netuší, kam pocestuje. Vedia iba, o ktoré destinácie ide. Cestujúci do New Yorku odletí už v piatok, 16. decembra. Ostatní sa na netradičný výlet vyberú v nedeľu, 18. decembra. Všetci sa spoločne vrátia krátko pred Vianocami, v stredu, 21. decembra. Spoločne preletia 57 218 km, čo je 1,4-násobok obvodu zemegule. V destináciách, v ktorých sa ocitnú, budú musieť v rámci výzvy splniť úlohy, na ktoré určite nikdy nezabudnú. Pôjde totiž o atraktívne zážitky, napríklad plávanie s delfínmi, návšteva plávajúceho food marketu, shopping v Dubai Mall, návšteva modrej mešity či vlastná selfie z Empire State Building.

Rozlúčiť sa s nimi, zrealizovať ich check-in a najmä oznámiť im, kto kam poletí a aké úlohy bude musieť splniť, príde ďalšia slovenská osobnosť, Marián Čekovský, v poslednej dobe známy aj ako z Košíc lietajúci superhrdina Čekyman.

Aktivita je zároveň aj oslavou úspešného roka letiska. Okrem spolupráce s Českými aerolíniami, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines a Wizz Air nadviazalo toto leto spoluprácu aj so spoločnosťou Turkish Airlines, ktorá lieta do najväčšieho počtu krajín spomedzi všetkých aeroliniek na svete. “To, že k nám lieta taký gigant ako Turkish Airlines je veľká vec,” povedal marketingový manažér letiska Košice, Juraj Toth, “Nový optimalizovaný letový poriadok Turkish Airlines na linke z Košíc, ktorý je platný od polovice januára 2017 prináša dva ranné a dva večerné odlety. To otvára nové horizonty pre perfektnú konektivitu do množstva atraktívnych destinácií na západnej i východnej pologuli.” Cestujúci sa v Istanbule môžu napojiť na množstvo lákavých destinácií Severnej Ameriky (New York, Washington, Chicago, Los Angeles, Miami či San Francisco), ale aj exotické letoviská na strednom a ďalekom východe či v Indickom oceáne (napr. Maurícius, Seychely, Maldivy, Madagaskar, Colombo, Bangkok, Šanghaj či Manila). Košice sú tak vďaka štyrom sieťovým dopravcom spojené s vyše 500 destináciami celého sveta, čím sa nemôže pochváliť žiadne iné slovenské letisko.

“Na výlet sa veľmi teším, o to viac, že sa to realizuje v takomto predvianočnom období,” povedala Evelyn, “Kým väčšina Slovákov sa bude stresovať z nákupov a darčekov, ja sa len v nedeľu dozviem, kde strávim pár posledných dní pred Vianocami. A kdekoľvek to bude a akékoľvek úlohy budem plniť, určite tam plánujem okrem iného nakúpiť darčeky pre blízkych.”

Zážitky cestujúcich online môžete sledovať na ich sociálnych kanáloch

Evelyn: https://www.facebook.com/evelyn.je.fresh/?fref=ts
Selassie: https://www.youtube.com/user/menameselassie
Food Tips Košice: https://www.facebook.com/FoodTipsKosice/
Ľubo Šiška: https://www.instagram.com/lubosiska/
Z Košíc Do Sveta: https://www.facebook.com/zkosicdosveta

Čítať viac...
Nahor