Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Legendárny komentátor Ivan Niňaj podľahol ťažkej chorobe. Pred rokom ukončil kariéru

Na minuloročných hokejových MS ukončil kariéru, ďalších sa už nedožil.

Ivan Niňaj prehral boj s vážnou chorobou. Dlhoročný komentátor RTVS skonal v nedeľu 29. marca 2015 vo veku 60 rokov na zlyhanie orgánov. Informoval o tom portál Pluska.sk.

Niňaj patrí medzi slovenské komentátorské legendy. Za mikrofónom verejnoprávnej televízie strávil prakticky 25 rokov, jeho prvým šampionátom boli hokejové MS v Prahe v roku 1985, ktoré tím Československa dokázal vyhrať. Komentátor ukončil svoju kariéru na minuloročných hokejových majstrovstvách sveta, posledným odkomentovaným duelom majstrovstiev bol zápas Rusko – Francúzsko z 22. mája 2014. Niňaj z radov RTVS však neodišiel, naďalej sa objavoval aj za mikrofónom. Ďalších hokejových MS sa už nedožil.

Tento rok to bolo presne tridsať rokov od príchodu Niňaja do verejnoprávnej televízie. Tú na päť rokov opustil po nástupe Richarda Rybníčka na čelo STV. V roku 2008, kedy sa riaditeľom televízie stal Štefan Nižňanský, sa do televízie vrátil. Stalo sa tak krátko pred spustením športovej Trojky. Ivan Niňaj odkomentoval celkovo 25 vrcholových hokejových podujatí. Okrem hokeja sa venoval aj komentovaniu cyklistiky, stolného tenisu či dostihov. Jeho výroky sa stali inšpiráciou pre založenie dnes už kultového portálu Niňajov svet. Napriek viacerým kritickým hlasom sa stal komentátorskou legendou a tento titul mu už nikto nevezme. Česť jeho pamiatke.

Čítať viac...
Nahor