Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Legendárni Priatelia sú najbližšie k návratu od skončenia pred 15 rokmi! Sitkom môže ožiť už v roku 2020

Debaty ohľadom pokračovania Priateľov nikdy neutíchli, po prvýkrát naberajú reálne kontúry.

Desať rokov vysielala americká stanica NBC sitkom Priatelia, ktorý sa stal kultovým po celom svete. Medzi hity patril aj na Markíze, ktorá ho pravidelne vysielala vo večernom čase po Televíznych novinách, ktoré kedysi patrilo americkým sitkomom a masu fanúšikov si tak seriál vybudoval aj u nás.

Od skončenia sitkomu v roku 2004 neprešiel rok, aby sa jeho hlavných predstaviteľov niekto neopýtal, či sa Priatelia niekedy ešte na obrazovky nevrátia. Napriek tomu, že sa šestica hercov, ktorú seriál spojil do pretrvávajúceho priateľstva aj v súkromí, dodnes spoločne stretáva, myšlienka návratu bola odjakživa uzavretou témou.

Všetko sa začína meniť dnes, kedy vo veľkom expandujú streamingové služby, pričom Priatelia sú dodnes cenným artiklom, o ktoré majú veľké streamingové spoločnosti záujem. Legendárny seriál sa podarilo v minulosti získať službe Netflix, pre ktorú to bol jeden z hlavných ťahákov popri vlastných premiérových produkciách. Iba za tento rok za práva zaplatila 100 miliónov dolárov.

Práve Netflix, ktorý ako prvý z podobných služieb vyrástol do pozície lídra, zažíva ale neľahké obdobie. Popri Amazon Prime mu vyrastá mimoriadna konkurencie, keď svoju streamingovú službu už čoskoro spustia Apple, Disney či HBO. Práve to pre svoju pripravovanú službu HBO Max preplatilo práva na Priateľov, čo stojí aj za aktuálnymi debatami o ich návrate.

HBO Max oficiálne odštartuje v máji 2020, pričom spoločne s množstvom ďalšieho obsahu budú Priatelia v rámci archívneho obsahu vlajkovou loďou novej služby. HBO pritom svoju novú akvizíciu môže zároveň s novou službou uviesť mimoriadne štýlovo, keď práve s touto udalosťou sa spájajú debaty o oživení seriálu.

S informáciami prišiel denník The Hollywood Reporter, podľa ktorého je spoločnosť Warner Bros. Television, produkčná spoločnosť aj originálnych dielov seriálu, v jednaní o návrate Priateľov v rámci ich prechodu na službu HBO Max. Zo zákulisia majú byť potvrdené aktivity smerujúce k oživeniu značky Priateľov, na ktorých pritom spolupracuje celá šestica pôvodných hercov a dokonca aj originálni tvorcovia David Crane and Marta Kauffman.

Výsledkom má byť špeciálny voľný diel Priateľov, v ktorom sa objavia všetci najslávnejší predstavitelia sitkomu –  Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer. Aniston iba prednedávnom pri dookola opakujúcej sa otázke o návrate seriálu priznala, že sa na niečom pracuje, no detaily prezradiť nechcela. Návrat Priateľov je nateraz v štádiu prvých príprav, ktoré majú byť zatiaľ realizácii vzdialené. V prípade dohody všetkých zúčastnených strán by nasledovalo zosúladenie harmonogramov natáčania, nakoľko dnes už majú herci naplánované vlastné aktivity na dlhý čas dopredu.

Čítať viac...
Nahor