Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Lavína škrtov v Markíze: Lampáreň po 14 rokoch končí! Herman o miesto nepríde

Obľúbená relácia Markízy, v ktorej tím redaktorov na čele s moderátorom Patrikom Hermanom riešilo občianske aj právne problémy divákov, po štrnástich rokoch končí. Informácia o konci Lampárne sa začala šíriť iba dnes a televízia ju už stihla aj potvrdiť. „Obsah relácie Lampáreň ostáva zachovaný, len sa stane súčasťou vynoveného Reflexu. Všetci redaktori Lampárne prešli do Reflexu, takže témy, na aké boli diváci zvyknutí v Lampárni, v relácii ostanú,“ povedala pre portál Pluska.sk hovorkyňa Markízy Tatiana Tóthová.

Patrik Herman bol moderátorom relácie od samého začiatku, relácia mu tak bude právom chýbať. „Ono je to tak, že keď sa niečo pekné končí, tak sa niečo pekné, dúfam, začína. Vďaka Lampárni som prežil nádherné obdobie, aj keď medzi smutnými témami a príbehmi. Bolo to dobré, že sme tým ľuďom pomáhali. Pre mňa to bola obrovská skúsenosť a pomohlo mi to k tomu, aby som nespyšnel,“ povedal pre Topky.sk. V Markíze však Herman nekončí, stane sa novým moderátorom Reflexu, v ktorom nahradí Martinu Mečiarovú. Tá mala od televízie dostať novú ponuku, no jej osud je nejasný.

Po príchode nového rakúskeho riaditeľa Matthiasa Setteleho do Markízy tak v televízii nastáva ďalšia veľká zmena. Riaditeľ už v rámci škrtov v rozpočte a šetrenia stihol zrušiť slabo výkonnú stanicu Fooor či nákladnú reláciu Modré z neba. Dochádza aj k výrazným personálnym zmenám, o miesto prišla napríklad ďalšia dlhoročná tvár Markízy Peter Čambor. Šetrenie môžeme hľadať za zmenou v spravodajskej relácii Prvé Televízne noviny, ktoré od nového roka moderuje už iba jeden moderátor.

Čítať viac...
Nahor