Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kvalifikačný futbal vystrelil k najsledovanejším programom leta, výrazné sobotné premiéry s rovnakým výkonom!

Športové prenosy patria naďalej k najatraktívnejším programom v televízii.

PIATOK: Kvalifikačný zápas Slovenska proti Slovinsku v boji o postup na Majstrovstvá sveta vo futbale, prevalcoval komerčné stanice. Náš víťazný duel sledovalo po polčasoch 7,4 a až 8,4 % divákov, pričom podiel šiel v komerčnej cieľovke nad 22 a až 28 %. Druhý polčas sa zaradil k najsledovanejším programom leta. Markíza v piatok večer prepadla s filmom Bosorka, ktorý uhral iba štyri ratingy pri podieli nad 13 %, podobne prepadol aj animák Doba ľadová: Zem v pohybe na Joj s ratingom vyše štyroch percent a podielom nad 13 %.

Film A-Team: Posledná misia na Plus šiel vysoko s podielom pod 8 %, darilo sa tiež Doma so snímkou Pred svadbou nie! a podielom 7 %. Colombiana na Dajto šla nad 6 %, Kosti na Wau uhrali vyše 3 %, Myšlienky vraha sa mali hýbať medzi 2 – 3 %.

Vo sviatočný deň ponúkali televízie podvečer animované rozprávky, Madagaskar 3 na Markíze podliezol 18 %, o niečo vpredu bol Shrek na Joj s podielom nad 18 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 25 %, Noviny podliezli 26 %.

SOBOTA: V sobotu sa už televízie pripravovali na ostrý jesenný súboj. Obe nasadili silnejšie premiéry, Markíza vytasila ruskú vojnovú premiéru, ktoré v minulosti fungovali na Joj, Bitka o Sevastopoľ, dosiahnuť s ňou mala 6,5 ratingu s podielom 21,6 %. Joj zas zaradila premiéru výpravného filmu Bohovia Egypta, s ktorým mala uhrať totožný rating 6,5 % s podielom 21,8 %.

Život s Helen na Plus uhral 6 %, romantika Ten pravý na Doma dosiahla vyše 5 %. Strážca spravodlivosti na Dajto sa hýbal s oboma časťami okolo 4 %, Komisár Rex na Wau len medzi 1 – 2 %.

Podvečer sa do vyššieho vedenia dostala Joj s klasickou rozprávkou Snehulienka a sedem trpaslíkov pri podieli nad 20 %, Cesta na tajomný ostrov na Markíze uhrala iba 15,5 %, špeciál Smotánky z DOD Markízy stúpol už nad 19 %. Televízne noviny mali atakovať 24 %, Noviny s vyše ratingovým náskokom dosiahli podiel 26 %.

Čítať viac...
Nahor