Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kukučka po štarte ešte s poklesom, so šou Moja mama uhrala remízu! V repríze padla ešte viac

V utorok večer valcoval futbal, najviac sa podpísal na výkonnosti Joj.

Ostro sledovaný kvalifikačný duel Slovenska proti Ukrajine prevalcoval komerčné stanice. Futbal sledovalo podľa našich informácií po polčasoch 11,2 a 12 % mladších divákov a to všetko pri podieloch 30,1 a 37,3 %. Zápas ochromil hlavný program Markízy aj Joj, keď Búrlivé víno dosiahlo na podiel pod 19 %, Divoké kone spadli ešte viac, keď sa dostali len nad 13 %.

V čase najväčšej eskalácie futbalu boli komerčné stanice veľmi nízko, keď mimoriadne zaradený zostrih talentov na Joj sa dostal len nad sedmičku, farmárska šou Markízy v tom čase bola na dvojnásobných výkonoch. Farma rástla po skončení futbalu, priemerne uhrala podiel nad 18 %. Farmár hľadá ženu zas rástol po skončení Farmy, už mu to na zlepšenie celkového výkonu nestačilo, keď uhral len cez jedenásť percent.

Druhý diel za sebou má podvečerná novinka Kukučka, ktorá, zdá sa, hitom nebude. Seriál s druhou časťou klesol o viac než pol ratingu na hodnotu 3,9 % s podielom 20,8 %. Oproti prvej časti stratil takmer 20-tisíc divákov. Výrazne lacnejšia šou Moja mama varí lepšie ako tvoja dosiahla rovnaký rating, podiel sa zastavil na 20,4 %. S blížiacim sa záverom bola lídrom.

Ešte horšie na tom bola Kukučka v repríze večer, kde mala prepadnúť s podielom tesne nad 12 %. Joj v tom čase uviedla nový seriál Motív, na prvý raz dosiahol podpriemer stanice, no stačilo mu to na vedenie s podielom pod 15 %. Kde sa Kukučke darí, je aspoň na prvý raz ranná repríza, kde neopozeraný seriál zaujal doobedných divákov a uhral vysoký podiel pod 32 %.

Slabá Kukučka v premiére kazí Markíze dôležitý nábeh pre Televízne noviny. Tie potvrdzujú druhý rok po sebe letný pokles, pričom v utorok dosiahli veľmi slabý podiel 28,5 %. Krimi v tom čase skončili pod 26 %, Noviny ratingovo nad TNkami vyhrali, ich podiel sa zastavil nad 27 %.

Medzi menšími boli vyrovnané Plus a Dajto, o minimum vyhrala ratingovo Telefónna búdka, jej podiel rovnako ako share filmu Šerifovia na Dajto dosiahol pod 5 %. Mentalista na Doma atakoval 4 %, Dila skončila pod 5 a nad 8 %. Darilo sa opäť Wau, keď sa kriminálky CSI Miami a CSI Las Vegas hýbali okolo 3 %.

Čítať viac...
Nahor