Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Kukučka päťkrát v týždni natrvalo nepobeží! Nechá Markíza priestor Mojej mame?

Markíza sa v prvých týždňoch rozhodla svoj nový denný seriál nasadiť dnes už netradične päťkrát do týždňa, nie je to však trvalý plán.

Už v pondelok odštartuje Markíza svoj masívne promovaný podvečerný nový seriál Kukučka, ktorým sa pokúsi prinavrátiť výkony z prvých sérií Chlapi neplačú. Televízia pre to urobila veľa, keď do access projektu opäť angažovala množstvo známych hercov, čím do slotu pred správami zainvestovala výrazne väčšie množstvo peňazí ako konkurencia.

Tá bude narozdiel od Markízy súťažiť. Jednotka od rovnakého dátumu 7. septembra nasadzuje nové časti 5 proti 5, Joj pokračuje v súťažnom varení Moja mama varí lepšie ako tvoja. Televíznej dvojke sa zatiaľ s novinkou darí, keď zlepšila výkony po Súdnej sieni. Joj sa k tomu operatívne rozhodla nasadzovať šou už aj na piatky. Pôvodne ju chcela vysielať štyrikrát v týždni do štvrtka. Televíziu k tomuto rozhodnutiu podporili predchádzajúce dva slabé výkony Áno, šéfe v piatkovom accesse.

Zároveň týmto krokom Joj prekryje Kukučku v celom týždni. Markíza štartuje seriál s intenzitou päťkrát do týždňa a teda aj v piatky. V posledných mesiacoch už napríklad v prípade Chlapi neplačú šetrila a v piatky ponúkala iný program. Ide o trend, nakoľko správanie divákov v piatok býva sčasti odlišné ako v predošlé pracovné dni.

Tento trend chce Markíza v ďalších týždňoch nasledovať. Podľa našich informácií televízia oznámila klientom, že v októbri by sa mala Kukučka dostať do svojho štandardného nastavenia a v piatky ju bude vynechávať. Joj by v tomto prípade aspoň v posledný pracovný podvečer mala voľnejší priestor pre svoju kuchársku šou. Konkurovať by jej v piatok mali Rodinné prípady, popri ktorých v súčasnosti uhráva šou pre svoju stanicu nadpriemery.

Čítať viac...
Nahor