Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Kukátko „kukalo“ opäť málo divákov, televízia sa s ním čoskoro rozlúči (sledovanosť)

V pondelok sa nedarilo trhovej dvojke, zo seriálových noviniek sa nedarí už ani Ochrancom.

Joj nové projekty na túto jar nevychádzajú. Nechytila sa ani jedna zo seriálových noviniek, pričom dve z nich už čaká jasný osud. Seriál Vdova dostane od apríla horší čas, v ktorom Joj pravdepodobne odvysiela všetky zvyšné plánované časti. Kukátko zatiaľ televízia necháva v jeho čase v pondelky o 21:30, no výkonmi sa Vdove vyrovnáva. Televízia však už teraz naznačuje, že s projektom Dana Dangla ďalej neráta. „Kukátko odvysielame po 16. epizódu,“ vyjadrila sa hovorkyňa TV JOJ Lucia Kulihová. Pôjde tak o menej častí, ako pôvodne televízia plánovala, týmto tempom sa so seriálom rozlúči v polovici mája.

Kukátku sa nedarilo ani tento pondelok, keď jeho výkon opäť poklesol a nedokázalo sa dostať ani nad 15-percentnú hranicu. Podobne sa nedarí ani ďalšej novinke Ochrancovia, ktorá po dvoch úvodných nadpriemerne sledovaných častiach spadla do podpriemeru televízie. Včera prípad mediátorov sledovalo podľa našich informácií iba 14,5 % divákov.

Po ôsmej večer prebehlo súperenie televízií s tradičným výsledkom, Búrlivé víno potešil vysoký podiel takmer 34 %, Panelák uhral svoj štandard nad 20 %. RTVS aj Markíza odvysielali prvú prezidentskú debatu, v oboch prípadoch divákov diskusia kandidátov s najmenšími predvolebnými preferenciami nezaujímala. Na Jednotke si debatu po ôsmej večer pozrelo iba okolo 4 % divákov (12-54), na Markíze od 21:50 okolo 17 % potenciálnych voličov.

Z menších staníc sa opäť najviac darilo Pluske, tá sa stala celodennou trojkou. Opäť uspeli KRIMI s výkonom vysoko nad 15 %, večerné kriminálky CSI sa pohybovali v rozmedzí 7 – 9 %. Celodenne štvrtou skončila Jednotka, o piate a šieste miesto zviedli vyrovnaný boj tématické stanice Markízy. Doma opäť najviac zažiarila s končiacou telenovelou Sila pri podieloch nad 7 a 12 %. Na Dajto uspel večerný film Niet úniku s podielom nad 5 %.

Čítať viac...
Nahor