Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kto je nový riaditeľ Joj Group? Predstavujeme Marcela Gregu

Joj Group má od štvrtka, 20. februára 2014, nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Marcel Grega, finančný expert s červeným diplomom a 15-ročnou praxou.

Marcel Grega študoval v rokoch 1996 – 1997 na Nonnewaug High School v americkom Woodbury, kde zmaturoval s diplomom ako študent roka v triede Anglického jazyka. Magisterský titul v oblasti finančný manažment získal spoločne s červeným diplomom na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú absolvoval v roku 2003. Dva roky pred tým nastúpil na trimestrálny výmenný program na Ghent University v belgickom Gente v rámci študentského programu Erasmus.

Pracovné skúsenosti začal čerpať v rámci internshipu v Newtown Savings Bank v americkom Newtone a taktiež v Capital Growth Management v Bostone.

V roku 2003 začal pracovať pre celosvetovú sieť firiem PricewaterhouseCoopers. V pražskej centrále pre Českú republiku pracoval ako senior audit asistent, pričom v roku 2006 prestúpil do slovenskej kancelárie v Bratislave, kde zastával pozíciu senior konzultant.

Do TV JOJ nastúpil v máji 2007 na pozíciu Výkonný finančný riaditeľ. Zároveň sa stal členom predstavenstva Slovenskej produkčnej a.s. ako držiteľa 100% obchodného podielu spoločnosti MAC TV s.r.o., držiteľa licencie na vysielanie televíznych staníc TV JOJ, PLUS, WAU a Senzi a prevádzkovateľa internetových portálov Joj.sk a Huste.tv.

6. novembra 2010 vznikla dnes už holdingová spoločnosť JOJ Media House a.s., ktorá je v súčasnosti 100%-ným akcionárom Slovenskej produkčnej. V júni 2011 tak začal Grega pracovať už aj pre novú spoločnosť JOJ Media House a.s. ako Finančný riaditeľ, pričom sa stal zodpovednou osobou za Mediálny segment v rámci skupiny J&T.

Čítať viac...
Nahor