Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kredenc sa prvýkrát definitívne vytratil z obrazoviek: Aká je budúcnosť skeč šou?

Relácia po poklese popularity prešla aj viacerými zmenami, v tejto sezóne ako prvej od štartu chýba.

Skeč šou Kredenc uviedla Markíza v novembri 2014 ako úspešný formát, ktorý neskôr spoločne aj s Hornou Dolnou patril k hitom televízie. Jeho popularita začala výraznejšie klesať až po približne dvoch rokoch, keď na jar 2017 klesal k vlažným aj podpriemerným výkonom, z ktorých sa nevedel dostať ani v ďalšom období.

V tejto sezóne sa pritom stalo prvý raz, že Kredenc v štruktúre Markízy chýba. Neisto bolo okolo neho už vlani na jeseň 2017, kedy sa taktiež od septembra v programe televízie neobjavil, tá však nakoniec jeho nové časti predsa len zaradila od novembra. Teraz to však na podobný krok nevyzerá.

Pred začiatkom sezóny sa už začalo špekulovať o tom, že Kredenc ako formát skončil. Od minulého roka prešiel mnohými zmenami, najzásadnejšou bol tohtoročný odchod Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka z programu. Celkovo sa miesto pôvodných mien v šou začali objavovať stále viac nové tváre, so Štefanom Martinovičom, či občasne Danom Heribanom, v skeč šou pôvodné tváre striedali Samo Trnka, Peter Sklár, David Hartl alebo Jana Kovalčíková.

Markíza sa ešte v lete vyjadrila, že Kredenc nezrušila, dala mu len prestávku. V médiách sa však objavili aj opačné správy, podľa ktorých skeč šou skončila.

Podľa našich informácií o definitívnom osude programu stále nie je rozhodnuté a Markíza na formát nezanevrela. Aktuálne zaplnila sezónu tak, že jej nie najlacnejšia skeč šou v štruktúre nechýba, už v minulosti pritom Kredenc bežal s premiérami aj mimo hlavného programu v neskorých hodinách, kde navyše nedokázal dosahovať ani priemery stanice. Pod absenciu Kredenca sa mohlo podpísať aj rozhodnutie jeho tvorcu Dana Dangla, ktorý pre pracovnú vyťaženosť mohol dať prednosť iným projektom.

Televízia tak nechala skeč šou prestávku a môže ju opäť vytiahnuť v budúcom roku. V ostatných rokoch pritom Kredenc tvoril pravidelnú ponuku silvestrovského večera, vlani bol dokonca jediným pôvodným premiérovým programom Markízy na Silvestra, keď zvyšok večera vyplnila neúspešne komédiou Babovřesky. Aj z prostredia hercov zazneli hlasy, že skeč nateraz nepokračuje iba „zatiaľ“.

Čítať viac...
Nahor