Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kredenc už doťahuje aj legendárne S.O.S, vstúpil do novej éry: Skončil tiež Kubovčík, prevládajú v ňom nové tváre!

Do skeč šou pribudlo viacero nových mien, ktoré zastupujú alebo nahradili absentujúcich pôvodných členov zostavy. (článok bol aktualizovaný a upravený o údaje počtu častí S.O.S.)

Kredenc oslavuje. Skeč šou má našliapnuté prekonať aj najlegendárnejší program v tomto žánri S.O.S., keď sa dočkal okrúhleho vydania. Podľa poctivého fanúšika starajúceho sa o podstránku programu u na Wikipedii, ponúkol Kredenc ostatný pondelok 26. marca 2018 okrúhlu 100. časť.

S.O.S. sa s divákmi rozlúčilo na jar 2008 po odvysielaní vyše stovky epizód. O budúcnosti šou sa dlhšie špekulovalo, nakoniec skončila v čase vedenia riaditeľa Štefana Nižňanského. V podobnom čase skončili aj iné projekty jeho predchodcov Milionár či Takí sme boli. S.O.S na obrazovky STV priniesol Dano Dangl začiatkom roku 2004, kedy televízii šéfoval Richard Rybníček. Ten na verejnoprávnej televízii uviedol viacero komerčne ladených projektov. S.O.S. sa svojho nasledovníka dočkalo v roku 2012, Dangl sa vtedy dohodol s Joj na spustení skeč šou Haló, skončila na ďalší rok. O rok neskôr uviedol Dangl na Markíze vylepšenú verziu Haló pod názvom Kredenc.

Kredenc má za sebou obdobie veľkej popularity aj postupný ústup zo slávy. Trápiť sa začal najmä na jar 2017, po vlažných až podpriemerných výkonoch sa začalo o jeho osude špekulovať. Dostal až päťmesačnú prestávku, nakoniec sa ale v novembri 2017 do vysielania vrátil.

Vo februári 2017 prešla skeč šou prvou zásadnejšou zmenou, keď do nej prvý raz pribudli nové stabilné mená – Štefan Martinovič a Dano Heriban. Uvádzaní sú ako hlavní účinkujúci dodnes, napriek tomu, že pravidelne hráva aktuálne len Martinovič. Od marca 2018 došlo k druhej výraznej zmene, tentokrát však zo skeč šou prvýkrát odchádzali hlavní predstavitelia. S tvorcami sa rozlúčili Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík, ktorí Kredenc v roku 2014 rozbiehali. V tohtoročných nových častiach Kredenca navyše zatiaľ neúčinkuje ani Zuzana Šebová, ide však len o dočasnú absenciu po tom, čo sa jej s Kubovčíkom narodilo bábätko. Od apríla by sa už do kolotoča výroby Kredenca aj Hornej Dolnej mala zapojiť opäť.

V aktuálnych častiach Kredenca už pritom začali prevládať nové tváre. Z pôvodnej zostavy sú stále aktívni Petra Polnišová a Juraj Kemka, väčší priestor dostáva Roman Pomajbo. Pozíciu jedného z hlavných predstaviteľov prevzal Štefan Martinovič, ktorý je v súčasnosti jednou z hlavných tvárí programu, pribudol navyše Peter Sklár, ktorý bol kedysi hlavnou súčasťou S.O.S. Markíza si v nových častiach Kredenca vypomáha aj ďalšími novými posilami ako David Hartl, ktorý tiež hrá v seriáli Joj Vlci, alebo Samom Trnkom známeho z Dobre vedieť, ktorý vystriedal Polnišovú a Kemku v štúdiu „Televíznych konín“. V skečoch sa tiež pravidelne objavuje Jana Kovalčíková, známa aj z Oteckov.

Čítať viac...
Nahor