Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Kraus nemal proti futbalu šancu, Jednotka s rekordným podielom!

Jednotka aj Dvojka vďaka atraktívnym športovým prenosom nedovoľujú Markíze s Joj dýchať, väčší tlak pociťuje trhová dvojka.

Poobedie patrilo aj tento raz Tour de France, pričom na programe bola mimoriadne náročná etapa s kockami. Ďalšie skvelé počínanie si Petra Sagana, ktorý do cieľa prišiel na štvrtom mieste, sledovalo priemerne 190-tis. Slovákov, čo predstavovalo podiel nad 22 % (12+).

V stredu sa už do líderskej pozície dostala Markíza s Rodinnými prípadmi, ktoré získali podiel okolo 20 %. Joj neuspela s pokusom zaradiť namiesto Súdnej siene jarný projekt Ochrancovia, ktorí spadli k hlboko k 12 %.

Večer sa s ohľadom na priemer stanice najviac darilo Pluske, ktorej filmy s Budom Spencerom už roky prinášajú nadpriemerné výsledky. Ani ich návrat počas letných stredajších večerov nestratil na sile, keď film Miliónový chrobák prekročil hranicu 8 %. Joj zaostala za svojim priemerom s druhou časťou Terra Novy, ktorá získala podiely takmer 16 a okolo 13 %, Markíza neoslnila s filmom Bláznivo zamilovaní s podielom nad 20 %. Treba dodať, že od 21:40 už konkurovala Jednotka futbalom. Doma aj Dajto s hlavným večerným programom zaznamenali podiely medzi 3 – 4 %.

Joj sa príliš neoplatilo odštartovať Talk show Jana Krausa proti vrcholiacemu futbalovému šampionátu, keď sa podielovo priblížil výkonom menšej Plusky. Spomínaný futbalový zápas priniesol Jednotke vylepšenie najlepšieho podielu týchto MS v Brazílii. Prvý polčas duelu Holandsko  – Argentína sledovalo 518-tis. Slovákov pri podieli 30,3 % a druhý polčas aj s predĺžením a penaltami, v ktorých uspelo juhoamerické mužstvo, až takmer do jednej rána sledovalo priemerne 433-tis. divákov s rekordným podielom 44,4 %. Podľa našich informácií podiel u mužov starších ako 12 rokov presiahol podiel hodnotu 55 %.

Čítať viac...
Nahor