Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kraus je už zmierený s presunom Paneláku do iného času! Čo si myslí o Divokých koňoch?

Dvorný scenárista Joj už nie je v televízii jediný, kto vyvíja veľké seriály. Vníma Danicu Halákovú ako svoju konkurenciu?

Už čoskoro sa na obrazovke Joj objaví očakávaná seriálová novinka Danice Halákovej, Divoké kone, ktorá môže pre Panelák znamenať koniec jednej éry. Denný seriál Joj, ktorý mal svoju premiéru vo februári 2008, už nebude musieť byť tým hlavným projektom, ktorému Joj venuje najsledovanejšie okno po ôsmej večer.

Dobre to vie aj autor Paneláku, Andy Kraus, ktorému príchodom Danice Halákovej do Joj vznikla „konkurencia“. Vníma seriál Divoké kone ako ohrozenie pokračovania Paneláku? Nevnímam seriál ako našu konkurenciu. Ide predsa len o iný žáner, navyše ho bude vysielať tá istá televízia. Veľmi mu držím palce. Naozaj,“ povedal Kraus v rozhovore pre Eurotelevíziu. V prípadnom úspechu seriálu z prostredia ranča vidí možnosť podpory medzi projektami: „Bolo by fajn, keby mala Jojka čo najviac dobrých programov, lebo si potom môžeme navzájom pomáhať.“

Panelák potvrdila televízia aj pre budúcu sezónu, otázne však je, v akom čase ho bude vysielať. Po rokoch by mohol evergreen Joj zmeniť vysielací čas. „Nebránim sa tomu. Vysielateľom Paneláka je Jojka, ja si môžem akurát povedať svoj názor, to je všetko. Pokiaľ bude mať tá zmena svoj význam, tak prečo nie?“ pokračuje scenárista.

Pri dnešnom rozložení síl už Kraus pochybuje o tom, či má Panelák na to oslabiť Búrlivé víno. „Neviem, či Panelák má potenciál, aby ešte niekedy dokázal poraziť Búrlivé víno, ale nejaký nový seriál by to možno dokázal. Divák vždy chce niečo nové. Aj keď má niečo porovnateľne kvalitné, skôr si vyberie to nové, neokukané,“ dodal Kraus.

Čítať viac...
Nahor