Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Krátke správy môžu byť na Markíze dočasné! Pobežia len cez týždeň

Televízia poskytla k novinke vyjadrenie.

V stredu sa po prvý raz vo vysielaní Markízy objavili Krátke Televízne noviny. Nový formát zaradila televízia okolo času 20:30, pričom v ňom informuje v skratke o najdôležitejších udalostiach dňa.

Štart nového formátu televízia vôbec neohlásila, nezaradila ho ani do programových plánov. Hovorkyňa Markízy, Tatiana Tóthová, v oficiálnom stanovisku uviedla, že novinku zatiaľ len testuje a časom sa rozhodne, či bude stabilnou súčasťou vysielania. „Momentálne tento nový formát testujeme a následne sa rozhodneme, či sa stane pevnou súčasťou vysielacej štruktúry,“ povedala pre Topky Tóthová. Ak sa novinka televízii osvedčí, má ju ponúkať len počas pracovných dní.

Televízia sa zaradením nového formátu vracia k tomu, čo používala už v minulosti. Rýchle Televízne noviny tvorili kedysi stabilnú súčasť jej štruktúry, vysielala ich však v off-time. Markíza je poslednou stanicou z trojice veľkých televíznych skupín, ktorá testuje krátke večerné správy. Ako prvá ich v lete 2012 vyskúšala v obdobnom čase Joj, po čase ich stiahla. Od septembra 2013 sú krátke správy stabilnou súčasťou štruktúry RTVS, Jednotka ich ponúka pred 20:10.

Čítať viac...
Nahor