Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kráľovská svadba top udalosťou aj na Slovensku, trojhodinový prenos valcoval! V sobotu bol najsledovanejší

Sobotná kráľovská svadba pútala pozornosť celého sveta, Slovensko nebolo výnimkou.

Svadba princa Harryho a Meghan ovládla sobotnú sledovanosť. Trojhodinový priamy prenos začínajúci o 12. hodine dosiahol priemerne mimoriadnu sledovanosť, keď ho v sobotu od obeda sledovalo 6,5 % divákov s mimoriadnym podielom na trhu 45,6 %. Ešte silnejší bol v celkovom publiku, kde ovládol celý deň so 423-tisíc divákmi a podielom až 48,2 %.

V komerčnej cieľovke bol prenos mimo športu rovnako najsledovanejším programom dňa. Dokázal ho predbehnúť iba večerný semifinálový duel na hokejových Majstrovstvách sveta medzi Kanadou a Švajčiarskom, a aj to iba v dramatickej tretej tretine, keď zápas sledovalo okolo 3, 5 a až 8 % divákov s podielmi okolo 14, 19 a až 24,5 %.

Joj v sobotu taktiež vsadila na kráľovskú svadbu, večer odvysielala životopisný film Harry a Meghan – Kráľovská romanca s ratingom 5,3 % a podielom 17,6 %. Až na čas, kedy filmu konkurovala spomínaná tretia tretina hokeja, bol lídrom. Markíza s reprízou Podfukári 2 šla na 4,5 ratingu s podielom pod 16 %, Jednotka s reprízovými Záhadami tela uhrala podiel 11,5 % v komerčnej cieľovke.

Z menších staníc Vojak 2 uhral na Plus pod 5 %, Smiem prosiť bolo len tesne za ním, Doma s filmom uhrala 4,5 %. NCIS sa na Dajto nedarilo s podielmi len okolo percenta a pod 2 % v prime-time, CSI Cyber na Wau šlo pod 2 %, Inkognito sa ťahalo k 3 %.

Z hlavných spravodajstiev Televízne noviny uhrali 24 %, Noviny len 16,5 %. Obe televízie stlačila konkurencia hokeja, spomínané semifinále prekrylo správy takmer v celej dĺžke. Celkovo Noviny sledovalo takmer 350-tisíc divákov, Televízne noviny zas vyše 335-tisíc.

Čítať viac...
Nahor