Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Krajšia ako ty do mesiaca skončí: Nahradí ju hlavná jesenná novinka V hre je láska!

Krajšia ako ty je jednou z najkratších telenoviel Doma, poznáme jej dátum finále. Stanica už na jej miesto pripravuje ďalšiu tureckú premiéru, ktorá môže nadviazať na vlaňajší hit Láska na prenájom.

Ženská stanica Doma prišla od júla s ďalšou úpravou večernej štruktúry, do ktorej po takmer roku vrátila v hlavnom vysielacom čase premiérové turecké seriály.

Doma roky nové telenovely uvádzala o 20:30, až vlani na jeseň prišla zmena, keď premiérové Zachránené životy odsunula do noci. Odvtedy sa turecké premiéry neobjavili v lepšom čase než po 21:40, aj to iba na pár mesiacov, v ostatný čas bežali v nočných hodinách.

Po nekončiacej diváckej kritike sa Markíza podvolila zmene.

Premiérovým telenovelam vyhradila nový vysielací čas od 19. do 21. hodiny, vďaka čomu vyplnila svoj najproblematickejší slot. Zároveň výraznejšie nenarušila vysielanie večerných sitkomov Krok za krokom a Priatelia, ktorým posunula vysielací čas iba o pol hodinu. Na Doma sa im darí dosahovať priemery stanice, a tak s nimi Markíza hýbať nechce.

Prvým seriálom, ktorý obsadil nový telenovelový slot od 19:00, bola krátka turecká séria Krajšia ako ty (Senden Daha Güzel).

V sledovanosti sa jej taktiež darí iba priemerne, pravidelne sa hýbe v podiele na trhu okolo 3 % v obchodnej cieľovke. Na pomery premiérovej investície ide o vlažný výkon, pri niekdajšom vysielaní telenoviel od pol deviatej do pol jedenástej večer by bola považovaná za neúspech.

Ide o vôbec jeden z najkratších seriálov na Doma, ktorý sa aj v domácom Turecku vysielal počas leta.

Telenovela Senden Daha Güzel u tureckých divákov nezabodovala a patrila medzi prepadáky, vďaka čomu ju domáca stanica Fox expresne ukončila. Vysielala ju od júna do septembra 2022.

Kedy skončí Krajšia ako ty

Doma ukončí vysielanie telenovely už o pár týždňov.

Krajšia ako ty sa v programe ohreje jediný mesiac.

Vysielanie seriálu Krajšia ako ty ukončí Doma v pondelok 31. júla záverečnými dvomi časťami. 

V Turecku sa seriál pre svoj neúspech dočkal originálne iba 14 častí.

Nakoľko turecké seriály dosahujú 2-hodinové stopáže, Markíza ich vysiela rozstrihané do väčšieho počtu epizód. Krajšia ako ty ich bude mať celkovo 42.

Vytiahne staršiu novinku z Turecka

Premiérové telenovely na Doma budú pokračovať aj naďalej.

Markíza naďalej realizuje nákupy pre svoju ženskú stanicu od tureckých vysielateľov, pričom práve z Turecka vysiela aspoň jednu premiérovú sériu takmer počas celého roka.

Po skončení Krajšia ako ty by televízia mala tentokrát siahnuť po staršej novinke.

Od utorka 1. augusta o 19:00 premiérové telenovelové pásmo na Doma obsadí ďalšia komediálne ladená telenovela Kiralık Aşk, ktorá svoju premiéru zažila už v roku 2015.

Na Doma ponesie názov V hre je láska.

Seriál Kiralık Aşk je nepomerne úspešnejší ako krátka telenovela Krajšia ako ty.

Vysielal sa na stanici Star TV od júna 2015 až do januára 2017 a dočkal sa celkovo dvoch sérií. Tá druhá však už bola expresná a dostala nakoniec iba tretinový počet epizód oproti prvej sérii.

Hlavná telenovela Doma pre jeseň 2023

Staršia novinka V hre je láska sa môže stať rovno hlavnou tureckou premiérou Doma pre tohtoročnú jeseň.

Originálne sa totiž dožila 69 epizód, čo by Markíze vystačilo na vysielanie od augusta do konca roka.

Opäť bude totiž jednotlivé 2-hodinové diely rozstrihávať na kratšie, počet epizód na Doma by mal spoľahlivo presiahnuť 200 častí.

Takto dlhým seriálom boli posledne Zachránené životy, ktorých vysielanie sa Markíze nevyplatilo.

Štartovali pritom v podobnom letnom čase, avšak už koncom júna 2022, od septembra sa v hlavnom vysielacom čase o 20:30 začali prepadávať. Do konca mesiaca ich televízia odsúvala do hlbokej noci a vysielala ich až do tohto roka.

Ďalšia Láska na prenájom

V prípade Zachránených životov však šlo o výrazne dramatickú telenovelu, kým novinka Kiralık Aşk bude patriť k tým odľahčenejším.

Markíza ňou pritom môže priamo skúsiť nadviazať na vlaňajší seriálový hit Láska na prenájom.

Okrem ľahšieho rozmeru oba seriály zdieľajú prakticky totožný názov, keď by sa Kiralık Aşk dalo priamo preložiť ako láska na prenájom alebo prenajatá láska. Markíza ho však nakoniec v tomto duchu nenazvala.

Príbeh telenovely totiž stojí na mladom mužovi menom Ömer, ktorého musí jeho sestra Neriman stoj čo stoj do polroka oženiť. Vyhliadne si mladú servírku Defne, ktorej ponúka za zvedenie jej brata peniaze. Ako inak, dvojica sa nakoniec neplánovane do seba skutočne zaľúbi.

Fanúšikovia seriálu kvitujú, že v ňom zafungovala chémia medzi hlavnou hereckou dvojicou.

Tú stvárňujú herci, ktorí sa doposiaľ v ústredných postavách v telenovelách vysielaných na Slovensku nevyskytovali – Defne hrá dnes už 37-ročná herečka a modelka Elçin Sangu, ktorá mala v čase nakrúcania seriálu 29 rokov, Ömera stvárňuje Barış Arduç, herec švajčiarskeho pôvodu, ktorý je o dva roky mladší.

Barış Arduç a Elçin Sangu ako predstavitelia hlavných hrdinov v telenovele V hre je láska

Dej seriálu V hre je láska

Príbeh mladej servírky menom Defne Topal (Elçin Sangu), ktorá sa ocitne v hre o lásku kvôli dlhom svojho brata, začína tým, keď ju v reštaurácii pobozká Ömer Iplikçi (Baris Arduç), ktorý sa tak snaží zbaviť dievčaťa, s ktorým mu dohovorila rande naslepo jeho teta Neriman (Nergis Kumbasar).

Tá ich bozk videla, preto vyhľadá Defne a ponúka jej peniaze za to, že prinúti Ömera, aby sa do nej zamiloval a vzal si ju do šiestich mesiacov – Ömerov starý otec Hulusi (Ferdi Merter) Neriman a jej manželovi Necmimu (Levent Ülgen) sa vyhráža vysťahovaním z domu, ak sa jeho vnuk do pol roka neožení. Neriman preto hľadá dievča, ktoré by tajne zaplatila za zvedenie jej synovca a ktorá hneď po svadbe zmizne.

Defne súhlasí len preto, aby zachránila brata pred vymáhačmi dlhov, a netuší, že muž, ktorého si má vziať, je ten istý, ktorý ju bez dovolenia pobozkal. Neriman zaistí Defne novú prácu Ömerovej sekretárky. Postupom času sa ale Defne do Ömera zamiluje, a preto sa snaží nájsť spôsob, ktorým by získala peniaze na splatenie dlhu, aby nemusela Ömera opustiť.

Zdroj: ČSFD

Čítať viac...
Nahor