Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kontroverzné spoty Aliancie za rodinu boli v poriadku! Rovnako aj diskusia TA3

V tomto období doznieva vďaka verdiktom Rady pre vysielanie a retransmisiu rozruch, ktorý spôsobilo referendum o rodine.

Kontroverzné spoty rovnako kontroverznej Aliancie za rodinu boli v poriadku. Rozhodol o tom regulátor, ktorý musel riešiť v súvislosti so spotmi hneď niekoľko sťažností. Tie sa týkali aj ich vysielania na stanici Lux spoločne s názormi osobností, ktoré vyzývali k účasti na referende. TV Lux bola jediná televízia, ktorá sa rozhodla spoty odvysielať, Markíza, Joj aj RTVS ich odmietli. TA3 pustila do vysielania len jeden zo spotov Aliancie, konkrétne s Jurajom Jakubiskom.

Rade sa sťažovali nielen odporcovia Aliancie za rodinu a referenda ale aj ich prívrženci. Rozrušila ich diskusia na TA3 vysielaná v referendovú noc, kedy sa v diskusii stretli politológ Ján Baránek a sociologička Silvia Porubänová. Iskrivá debata vyvolala hneď niekoľko reakcií, jednými z nich boli sťažnosti na Porubänovej vyjadrenia. Podľa sťažovateľa boli jej výroky „tendenčné a urážlivé voči ľuďom, ktorí sa zúčastnili referenda“ a odpovedali na otázky kladne. Zároveň sťažovateľovi prekážalo, že TA3 nevysielala spoty Aliancie a jej tlačovú besedu. Rada rozhodla, že Porubänová svojimi názormi neporušila zákon a sťažnosť uznala za neopodstatnenú. V spomínanej diskusii si kritiku vypočula TA3 aj v priamom prenose, keď ju skritizoval vlastný hosť.

Celý výstup z ostatného zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor