Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koniec spravodajských pokusov: Markíza potichu stopla krátke formáty!

Líder na jar testoval nové spravodajské formáty, v ich vysielaní pokračovať nebude.

Rýchle Televízne noviny a Šoubiz noviny boli dva prírastky v spravodajskej ponuke Markízy, ktoré do jej programu pribudli v priebehu tejto jari. Vysielala ich pravidelne v najlukratívnejšom čase pred 20:30.

Televízia formáty veľmi komentovať nechcela, oba spustila bez avíza. Pri nástupe Rýchlych Televíznych novín priznala, že testuje novú reláciu a nakoniec sa rozhodne, či ju pevne zaradí do vysielacej štruktúry.

Ani rýchle správy a ani šoubizová relácia však divákov príliš nezaujali. Pravidelne dosahovali podpriemerné výsledky sledovanosti, v niektorých prípadoch dokonca značne ubližovali nábehu pre Počasie a tým aj následný hlavný večerný program.

Rýchle Televízne noviny sa v štruktúre lídra objavovali od konca januára do konca júna. V lete nedostali len prestávku, Markíza ich už jednoducho viac nezaradila do programu a s ich vysielaním skončila. Urobila tak rovnako potichu ako ich v tichosti prvý raz nasadila.

Šoubiz noviny čakal o niečo iný osud. Vysielali sa od apríla, pričom v lete šli skutočne len na prázdniny. Vo vysielaní sa opäť objavili v septembri, no Markízu nepresvedčili. Televízia sa totiž po ďalších pokusoch rozhodla formát ukončiť. Informovali o tom Topky. Podľa našich informácií dve vydania relácie v tejto sezóne dosiahli podiely len okolo 20 a 18 %.

Čítať viac...
Nahor