Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koniec agónie pred finále: Tanec snov rekordný v 12+, u mladých dorovnal maximum! (čísla za víkend)

Televízie si spravodlivo podelili víťazstvá s víkendovými hlavnými filmami, Tanec snov prekvapil.

PIATOK: Má sa Markíza obávať? Búrlivé víno opäť na dne!

SOBOTA: Majstrovstvá sveta v hokeji sa blížia a divákov stále viac a viac lákajú aktuálne hokejové prenosy. Nie je tak prekvapením, že sobotný prípravný zápas Slovenska s Bieloruskom dosiahol podľa našich informácií vysoké hodnoty s podielmi okolo 20 – 26 % a ratingovo sa hýbal okolo šiestich percent. Aj po tretí raz tak sobotná hokejová konkurencia zatlačila komerčné stanice. Reprízoví Susedia skončili na Markíze pod 17-timi percentami, Smotánka oproti predošlým dvom týždňom narástla k hranici blízkej 21 %. Naopak, najhorší výsledok zatiaľ zažila Nová záhrada, ktorej podiel sa zastavil na úrovni Fajnšmekera s hodnotou 9,7 %. Ani budúci týždeň neukáže reálne rozloženie síl komerčných projektov, Slováci odohrajú prípravák s Lotyšskom.

Joj si chuť napravila večer, keď sa s jej hlavným filmom týždňa Práskač dostala do pozície lídra s ratingom takmer 9 % a podielom tesne pod 26 %. Markíza so Šmolkami zaostala s ratingom 8 % a podielom pod 23 %. Z menších staníc večer najvyššie vyskočila Doma s romantikou Odvrátená strana lásky a podielom pod 7 %, dvojporcia Profesionálov na Plus uhrala share okolo 6,5 a 5 %. Dajto bolo opäť slabé s krimi ponukou Čierny zoznam a NCIS a podielmi pod 3 a 2 %.

NEDEĽU: V závere týždňa sa Markíze dvihol podvečerný nedeľný blok. Domov na kľúč uhral podiel nad 20 %, Kredenc pod 22 %. Stále ide o podpriemer lídra, no zároveň o jedny z najlepších čísel tejto dvojičky. Nové bývanie uhralo share pod 20 %, ratingovo porazilo Domov na kľúč o dve desatiny, na Kredenc už stratilo takmer rating.

Večer si uspokojivú porciu z koláča sledovanosti odkrojili obe veľké stanice. Markíza bola lídrom s premiérou Útok na Biely dom a ratingom 10,1 % a podielom 29,8 %. Tanec snov kontroval dorovnaním doterajšieho ratingového rekordu v 12 – 54 s hodnotou 8,1 %. Podielovo šlo o druhý najvyšší výkon s 24,3 %. Rekord je len o desatinu vyšší. Tanečná šou rastie najmä v 12+, kde uhrala svoj vrchol s počtom divákov 586-tisíc. Najlepší dosiahla aj podiel vďaka výkonu 31,4 %. Útok na Biely dom pre porovnanie uhral o desať podielov menej. Jeho cieľovka je však výrazne mladšia.

Medzi menšími bolo v nedeľu večer najvyššie Dajto, snímka Toto je Sparta! atakovala 7 %. Pluska s Nebezpečnou rýchlosťou 2 a rovnako aj Doma s dvomi časťami Zámeny manželiek sa pohybovali okolo 4 %.

Celý týždeň sme monitorovali výkonnosť hlavného spravodajstva Markízy, ktoré aj po skončení konkurencie hokejových prenosov dosahuje nižšie čísla. Tento fakt platil aj počas víkendu, keď v sobotu Televízne noviny uhrali podiel 32 %, v nedeľu 33 %. Stále ide o približne dva body menej, než je očakávanie a súčasný bežný výkon relácie. Noviny Joj v sobotu dosiahli share 23 %, v nedeľu 26,4 %. Počas oboch dní bol odstup približne dva ratingy.

Čítať viac...
Nahor