Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Konfrontácia Cígera a Kohúta na Markíze skončila fiaskom! Kovačič diskusiu nezvládol

Moderátor neskrýval sklamanie z debaty bez emócií, Cíger vyhlásil, že sa neprišiel do televízie hádať.

Markíza k aktuálnej turbulentnej situácii v slovenskom hokeji pripravila mimoriadnu televíznu debatu, v ktorej chcela vyťažiť z atraktívnej mediálnej témy. Do diskusie dotiahla dvoch najhlavnejších aktérov stojacich proti sebe – reprezentačného trénera Zdena Cígera a prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), Martina Kohúta.

K téme: Mimoriadna hokejová debata na Markíze bola najsledovanejším programom stredy

To, že televízia chce vzbudiť v prvom rade záujem, než riešiť problém hokeja, ukázal už čas, ktorý vyčlenila pre diskusiu. Téme, ktorá si vyžaduje širší priestor, venovala bez reklamnej prestávky okolo dvadsaťpäť minút. Práve to sa stalo aj prvým kameňom úrazu celej debaty, ktorú vôbec nezvládol jej moderátor, Michal Kovačič. Už od prvej minúty naháňal čas a urýchľoval odpovede oboch hostí, pričom nenechal dokončiť ich odpovede ani v prípade, keď odpovedali na položenú otázku.

Kovačič sa zároveň snažil viesť diskusiu výrazne konfrontačným spôsobom, pričom dôvod mohol aj sám naznačiť. V druhej polovici relácie okomentoval chýbajúce emócie aktérov v debate.Z tejto diskusie vyplýva, že tie emócie akosi nejako ochabli a zdá sa, že ste si to potrebovali iba vyjasniť,“ povedal moderátor. Cíger však reagoval, že je nahnevaný stále rovnako, no neprišiel do televízie kričať. „Nie, ja to beriem osobne a som naozaj nahnevaný. Ale predsa nechcem tu kričať, nechcem sa hádať, chcem, aby sme si to vysvetlili a aby to všetci vedeli,“ reagoval na Kovačiča.

Čítajte aj: Cíger mal v TA3 diskutovať o hokejovej kríze: Debatu s Lintnerom na poslednú chvíľu zrušil!

Moderátor si v priebehu diskusie okrem iného posťažoval, že reprezentačný tréner nepovedal v debate toľko, koľko mal sľúbiť. Týkalo sa to odhalení podrazov zo strany Martina Kohúta, kedy len zopakoval už medializované problémy. „Vy ste tvrdili, že ste toho chceli povedať viac,“ vyzýval k otvoreniu ďalších káuz Kovačič. Cíger reagoval: „Myslíte si, že to nie je vážne?“

Diskusia Cígera a Kohúta nepriniesla žiadne nové informácie. Zo strany prezidenta SZĽH dokonca odznelo viac v utorňajšej diskusii s Braňom Závodským v Rádiu Expres. Mnohé veci z nej Kohút plánoval zopakovať v Markíze, vo viacerých prípadoch ho Kovačič prerušil. Na debatu Markízy kriticky reagujú vo veľkom aj diváci.

Čítať viac...
Nahor