Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kompletné výsledky za Silvestra a novoročné čísla: Tajné životy sa priblížili úspechu Kolonády!

Novinka RTVS však odštartovala suverénna len v 12+.

SILVESTER 2014: Väčšinu výkonov silvestrovských programov za rok 2014 sme vám priniesli už v prvom článku počas Nového roka, čísla už len zosumarizujeme a skompletizujeme. Ako sme už informovali, najsledovanejším programom dňa sa s výkonmi 14,9 % / 37 % (rating / podiel) stala šou Kredenc. Mimo spravodajských relácií ju nasledovala Chart Show, ktorá podľa našich informácií uhrala výkony 12,2 % / 30,5 %. Michal David v Lucerne po polnoci postupne klesal, priemerný podiel atakoval 23 %.

Silná bola aj RTVS, ktorá v komerčnej cieľovke 12 – 54 uspela so všetkými troma silvestrovskými reláciami. Milujem Slovensko malo dosiahnuť výkony 9,8 % / 24,4 %, Nikto nie je dokonalý 9,3 % / 23 %, najslabšia bola talkshow Petra Marcina Neskoro večer s hodnotami 6,5 % / 17,3 %. Popolnočné Repete z roku 1995 uhralo aj u mladých slušný podiel nad 11 %. Podrobné výsledky Jednotky RTVS na Silvestra nájdete v tomto článku.

Vo včerajšom článku sme už spomínali, že Silvester vôbec nevyšiel Joj. Jej najsledovanejším programom mimo spravodajských relácií sa stala podvečerná snímka Taxi 4 s ratingom nad 5 % a podielom nad 18 %. Maratón Kameňákov nakoniec získal podiely po častiach 10,1 %, 11 % a 14 %. Televíznu dvojku potešila aspoň Plus, ktorej celodenný program vyšiel a výrazne predstihla Domu aj Dajto.

Celodenne vyhrala Markíza podľa našich informácií s hodnotou 25,2 %, vysoko rástla až v prime-time. Joj uhrala podiel 12,2 %, Jednotka v komerčnej cieľovke vystúpala vysoko s 11,8 %. Taktiež ju ťahal prime-time. Plus získala podiel 6,5 %, Doma 3,7 % a Dajto 2,2 %.

NOVÝ ROK 2015: Najsledovanejšou udalosťou prvého dňa roka 2015 bol štart seriálovej novinky RTVS Tajné životy. Masívne promovaný seriál nedokázal trhnúť vysoké výsledky v oboch dôležitých cieľovkách, no dokázal sa priblížiť k výkonu štartu Kolonády. Prvú časť nového seriálu sledovalo podľa našich informácií 394-tis. divákov s podielom 16,2 % (12+), v komerčnej cieľovke už Tajné životy získali len 8,7 %. Kolonádu si pri štarte pozrelo v univerzálnej cieľovke 430-tis. divákov s podielom 18,4 %, v 12 – 54 to bolo okolo 11 %. Seriál si dokázal udržať diváka až do poslednej časti.

Sledovaná bola na Nový rok tiež zmena spravodajstva Joj. Prechod na HD, úpravu vizuálu a taktiež špeciálne uvedenie noviniek netradičným moderátorským zložením s Jánom Mečiarom a Ľubošom Sarnovským v Novinách sledovalo podľa našich informácií celkovo 681-tis. divákov v 12+, u mladších dosiahla hlavná spravodajská relácia Joj podiel 27,4 %. Televízne noviny Markízy netratili s podielom 35 %.

Večer už boli Markíza aj Joj priemerné. Film Šťastný nový rok lídra uhral podiel takmer 24 %, Vtáčí úlet získal 16 %. Po dlhšom spánku sa prebudilo Dajto, ktorému vyšla večerná snímka Oko dravca s podielom 9,5 %, spokojná bola aj Plus s Pomstou rytiera a podielom nad 6 %. Doma dokumentom o Justinovi Bieberovi neoslnila a uhrala len 3 %.

Čítať viac...
Nahor