Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Komerčné stanice v utorok tvrdo prepadli, futbal opäť bodoval! Joj po neúspechu zmení podvečer program

Markíze sa zatiaľ vôbec nedarí s premiérami slovenskej Zámeny manželiek, Joj padlo hlboko reprízové Nikto nie je dokonalý.

Futbal si vysoké čísla udržal aj s posledným dňom osemfinálových súbojov. Záverečné dva zápasy zložením tímov nakoniec nelákali tak ako predošlé, no dramatický priebeh večerného duelu vystrelil nakoniec jeho sledovať nahor. Pred tým podvečer súboj Švédska so Švajčiarskom uhral nižšie ratingy než predchádzajúce súboje cez 3 a 4 % s podielmi nad 25 a 28 %. Večerný duel Anglicka s Kolumbiou začínal v prvom polčase na taktiež slabších 5,5 % s podielom cez 20 %, druhý polčas už spoločne s napínavým záverom, predĺžením a penaltami vystrelil na približne 10 ratingov s podielom až pod 32 %.

Markíza so Zámenou manželiek ani v druhý týždeň neuspela, prepadla podielom okolo 14 %, Joj bola ešte nižšie s Nikto nie je dokonalý, ktoré prepadlo výkonom len cez 11 %. Nikdy ťa neopustím na Doma uhralo podiely okolo 5,5 %, Wau sa s kriminálkami hýbala dvakrát blízko 4,5 % a raz pod 6 %. Momentum na Plus uhralo okolo 4 %, Dajto s filmom Kapitán Philips: Prepadnutie lode Alabama uhralo vyše 3 %.

Rodinné prípady Markíze v utorok vyskočili až na 23 %, Joj, naopak, prepadla s podobným žánrom Skutočnými príbehmi a podielom len cez 8 %. Televízia už krátko po nasadení reprízových Skutočných príbehov reaguje na ich neúspech a z programu ich chce od budúceho týždňa stiahnuť. Vráti do accessu Moja mama varí lepšie ako tvoja. Joj tak prevzala v podvečernom trápení štafetu po Markíze, ktorá sa niekoľko rokov nevedela vyhrabať z podpriemerov po nasadení seriálu Kukučka. Nahor jej pomohli až Rodinné prípady a definitívne Oteckovia.

Televízne noviny sa dostali pod 26 %, Noviny na 20 %. Celkovo si ich vybralo vyše 395-tisíc divákov, Televízne noviny cez 320-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa stal druhý polčas večerného futbalu, celkovo ho videlo aj s predĺžením a penaltami až vyše 605-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor