Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Kolonáda pre Jednotku fenoménom. Seriál si udržal diváka od prvej po poslednú časť!

RTVS môže byť so svojím pôvodným seriálom Kolonáda nadmieru spokojná. Nielenže jej pravidelne prinášal nadpriemerné hodnoty sledovanosti, v porovnaní prvej a záverečnej časti prakticky nestratil divákov. Pre televíziu sa seriál stal zároveň zatiaľ absolútne najsledovanejším programom jari.

Úspech Kolonády pri jej poslednej časti je o to významnejší, že RTVS ňou dokázala získať silný nadpriemer aj popri náročnej konkurencii. V čase, keď Joj vysielala svoj jarný ťažiskový formát X Factor a Markíza rekordný kinohit Podfukári, si Kolonáda udržala svojich stálych divákov a finále seriálu sledovalo 430-tis. divákov s podielom 18,4 %.

Pre porovnanie prvú časť Kolonády si pozrelo 440-tis. divákov, čo znamená takmer absolútnu zhodu. Aj keď z týchto čísel nie je jasné, koľko divákov skutočne sledovalo prvú aj poslednú časť, je zrejmé, že Kolonáda mimoriadne zaujala. V skupine 12+ sa pred nástupom X Factoru dostávala nad hranicu 20 %, pravidelne sa stávala najsledovanejším programom RTVS z celého týždňa.

O to viac sú tak na mieste špekulácie, či by Kolonáda mala dostať aj pokračovanie. Aj keď sa o druhej sérii v zákulisí hovorí, televízia ju oficiálne nepotvrdila. Otázkou ostáva, či by sa RTVS nemala pokúsiť nadviazať na Kolonádu ďalším vydareným seriálom, ako riskovať dobrý dojem zo seriálu jeho prípadne neúspešným pokračovaním.

Čítať viac...
Nahor