Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Kolonáda neustále stúpa, skvelý víkend má za sebou Pluska

Ani v jeden víkendový večer sa nedokázala Markíza či Joj utrhnúť. Sobotný večer síce vyhrala Markíza s filmom Spolubývajúca, no podiel ledva preliezol hranicu 21 %, čo je pre trhového lídra výrazný podpriemer. Ani Jojke výber filmového titulu nevyšiel podľa predstáv, Dvojitá hra s Juliou Roberts dosiahla podiel nad 15 %. Jednotka prežila klasický večer s tandemom Pošta pre teba a Skutočné príbehy s Katarínou Brychotvou. Obom programom sa darí hlavne v cieľovke 12+ (okolo 19 % a 15 %).

Na Markízu aj Joj sa výrazným spôsobom doťahovala Pluska s českým evergreenom Kameňák. Druhé pokračovanie z filmovej série dokonca sledovalo viac divákov ako pluskové KRIMI a tešilo sa z podielu takmer 13 %. KRIMI prekročili hranicu 12 %. Z menších staníc v sobotu zaujala už iba Doma, večerná ponuka s Ingou Lindströmovou si nenechalo ujsť takmer 6 %. Pozoruhodným však ostáva celkový výsledok Plusky v prime-time, ktorý podľa našich informácií dosiahol podiel 8,8 %. Pre porovnanie Doma dosiahla polovičný výsledok 4,5 % a Dajto sa priveľmi nedarilo s podielom pod 3 %.

Nedeľňajšie výsledky už tradične očakávajú vo verejnoprávnej televízii. Tá po dvadsiatich rokoch ponúka pôvodný seriál vyrobený vo vlastných kapacitách, ktorému sa darí z týždňa na týždeň lepšie. Aj po tretí raz dokázala Kolonáda ešte stúpnuť, aj keď minimálne, pričom v 12+ už tradične dokázala vyhrať. Sledovalo ju v širšej skupine 20,5 % divákov, v 12-54 12 %. Konkurenčná Joj a Markíza zviedli po 20:30 v 12-54 mimoriadne vyrovnaný boj, 22 výstrelov a Súboj titanov získali takmer identický podiel, ktorý prekročil hranicu 23 %.

Z menších televízií Doma aj Dajto dosiahli výsledky veľmi podobné ich sobotným výkonom. Nielen celkové podiely v prime-time boli takmer identické ako v sobotu, ale aj výkony programov po 20-tej hodine. Pluska ani v sobotu nestratila na sile, pričom v sobotu zaujala celodenným podielom, ktorý presiahol hranicu 7 %. Nadpriemerne sa jej darilo v podstate počas celého dňa, dve časti večerného filmu Pach krvi dosiahli podiel od 8 do 10 %.

Čítať viac...
Nahor